Ajurweda Medycyna indyjska

książka

Wydawnictwo Studio Astropsychologii
Oprawa miękka
 • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Tysiącletnia tradycja gwarancją Twojego zdrowia!
Ajurweda to coś znacznie więcej niż medycyna. To cały powiązany z nią styl życia. To połączenie leczenia z duchowością i filozofią. To zbiór zasad, dzięki którym indyjscy mędrcy dożywają w zdrowiu wieku, który jest niewyobrażalny dla zabieganych Europejczyków. Wszystko za sprawą jej holistycznego podejścia do zdrowia człowieka. Dzięki książce Moniki Ptak poznasz podstawy zdrowego stylu życia i zrozumiesz powiązania pomiędzy swoją dietą, a nękającymi Cię dolegliwościami. Pomoże Ci ona skomponować jadłospis optymalny dla swojego organizmu, dzięki czemu zapobiegniesz schorzeniom, na które jesteś szczególnie narażony. Dowiesz się również, jak wygląda indyjskie spojrzenie na proces powstawania choroby i posiądziesz umiejętność dokonywania kompleksowej diagnozy własnego stanu zdrowia. Medycyna ajurwedyjska obejmuje ćwiczenia duchowe i fizyczne, oczyszczenie całego organizmu, zmianę sposobów myślenia, regulację stanów emocjonalnych, relaks, uzyskiwanie harmonii z otoczeniem. Pomoże Ci w tym użycie ziół, właściwy dobór kolorów, kamieni i metali oraz odpowiednia dieta. Gdy złączysz wszystkie te elementy w jeden, uzyskasz receptę na szczęśliwe i długie życie. Ajurweda - Twój klucz do zdrowia.

SPIS TREŚCI
I. Podstawy ajurwedy
Ajurweda od powstania po dzień dzisiejszy
Podstawy filozoficzne ajurwedy
Człowiek jako mikrokosmos
Budowa ludzkiego ciała. Typ konstytucyjny
II. Pojęcia w ajurwedzie
Prana i nadi
Wewnętrzny ogień - agni
Pożywienie i smaki
III. Choroba
Proces powstawania choroby według ajurwedy
Diagnoza
Samodiagnoza
Leczenie: pańczakarma
IV. Lecz się sam!
Dieta dla regulacji poszczególnych dosz
Zdrowe nawyki żywieniowe
Naturalne lekarstwa w kuchni
Leki ajurwedyjskie
V. Aktywność życiowa według ajurwedy
Reguły zachowania na dzień i noc
Reguły zachowania w ciągu roku
Typ konstytucyjny a praca
Dosze a sport
Ajurweda i joga
Oddech (pranajama) i medytacja
Partnerstwo
Seks w ajurwedzie
Kobieta - okres ciąży i karmienia
Dziecko w ajurwedzie
VI. Powrót do równowagi
Symptomy nierównowagi żywiołów
Ajurwedyjskie domowe sposoby na drobne dolegliwości
Aromaterapia
Kolory w ajurwedzie - chromoterapia
Naturalne potrzeby fizjologiczne i ich regulowanie
Zakończenie
Bibliografia
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wprowadzono: 22.08.2012

RECENZJE - książki - Ajurweda Medycyna indyjska

4.6/5 ( 7 ocen )
 • 5
  6
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Ajurweda - medycyna indyjska

ilość recenzji:1

brak oceny 27-11-2012 00:44

Z całej zawartości książki spodobała mi się część poświęcona poszczególnym fragmentom języka oraz ust. To niesamowite ile zależy od tych dwóch części ciała i jaką mają one zależność w stosunku do czynników naszych organów wewnętrznych.

Pozycję "Ajurweda - medycyna indyjska" - Moniki Ptak mogę polecić tylko osobom, które ona zainteresuje, i które pragną zgłębiać tajniki leczenia własnego ciała. Jeżeli będziecie mieli okazję zerknąć do tego nieobszernego, ale jakże pełnego wiedzy tomu, zróbcie to. Jestem ciekawa tego, co was zaintryguje w nim najbardziej.

Michał

ilość recenzji:1

brak oceny 24-09-2012 10:36

Ajurweda to coś wspaniałego. Zawarte w niej zasady są proste, klarowne i możliwe do zastosowania dla każdego. Nieważne, czy jesteś Europejczykiem, Hindusem czy Eskimosem. Z łatwością możesz wprowadzić ajurwedyjskie reguły w swoim życiu i obserwować ich znakomite efekty. Ja skorzystałem z tego dobrodziejstwa dzięki książce Pani Moniki Ptak i muszę przyznać, że wiele się zmieniło przez ten czas na lepsze. Jestem nie tylko zdrowszy i pełen życia, ale również czuję, że żyję w harmonii z otoczeniem i unikam konfliktów, w które się bez przerwy wplątywałem w pracy. Gorąco polecam! Michał