Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Dotyk Gwen Frost Akademia mitu I

książka

Wydawnictwo Dreams
Oprawa miękka
 • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Potomkowie legendarnych wojowników takich, jak Spartanie, Amazonki czy Walkirie posiadają magiczne moce. W Akademii Mitu uczą się panować nad swoimi umiejętnościami i ich odpowiednio używać. Główną bohaterką serii jest siedemnastoletnia Gwen Frost, obdarzona nadzwyczajnym talentem. Jej cygański dar, polega na tym, że wystarczy jej jeden dotyk, aby wiedzieć wszystko o danym przedmiocie czy człowieku. Jednak Gwen czuje nie tylko pozytywne wibracje, lecz także te złe i niebezpieczne. Szybko się orientuje, że jest o wiele silniejsza niż myśli i że będzie potrzebowała swoich umiejętności, aby pokonać potężnego wroga - mrocznego boga Loki.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Dreams
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wprowadzono: 26.09.2012

RECENZJE - książki - Dotyk Gwen Frost Akademia mitu I

4.6/5 ( 12 ocen )
 • 5
  10
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  1

Marta-ksiazeczki-synka-i-coreczki

ilość recenzji:1

brak oceny 14-04-2014 18:13

Pomysł na fabułę jest bardzo fajny i dosyć oryginalny. Mityczni Bogowie, ich potomkowie, nadprzyrodzone siły, Spartanie, Amazonki, Walkirie, nauka historii starożytnej, nauka posługiwania się mieczami i inną bronią. To jest dopiero szkoła, prawda? Nasza główna bohaterka daje się od razu polubić. Dosyć skryta, samotnica, obwiniająca się za śmierć mamy. Jednak mimo tego nie robi z siebie jakieś wielkiej ofiary, przejmuje się losem innych przez co pakuje się w niezłe tarapaty, ale nie będę Wam już więcej zdradzała, tutaj trzeba samemu przekonać się o czym mówię :) Podsumowując powiem Wam, że powieść ta z pewnością jest wciągająca, ciekawa, trzymająca w napięciu, nieprzewidywalna, tajemnicza... Mogłabym tak wymieniać jeszcze długo, ale nie ma sensu, ponieważ wiecie już, że mi ogromnie się ona spodobała. A jeśli i Wy lubujecie się w takiej tematyce to i Wam powinna przypaść ona do gustu :) Ja nie mogę doczekać się kiedy chwycę po kolejne części, a jest ich już cztery!

Lena173

ilość recenzji:117

brak oceny 20-01-2013 17:43

Czytanie tej książki zajęło mi stosunkowo dużo czasu i to nie dlaczego, że w jakikolwiek sposób mnie nudziła i musiałam ją sobie dawkować. Przyczyna leżała raczej po stronie mojego lenistwa, które dopadło mnie pod koniec zeszłego roku i trzymało mnie aż po dziś dzień. Na całe szczęście niemoc czytelnicza odeszła w zapomnienie, a zapoznanie się z lekturą tej powieści okazało się być dla mnie ogromną przyjemnością i strasznie żałuję, że nie mam pod ręką kolejnych tomów tego zadziwiającego cyklu.

Gwen Frost od najmłodszych lat swojego życia ukrywa prawdę na temat daru, który odziedziczyła po babce i matce. Dziewczyna bez problemu mogła poznać tajemnice osób, które przyszło jej dotknąć fragmentem swojego nagiego ciała. Podobnie z przedmiotami pozostającymi w bliskim kontakcie z ich właścicielami. Po wzięciu do ręki każdego z nich, przed oczami nastolatki stawały obrazy ściśle związane z niektórymi elementami ich życia. Nie miała ona jednak powodów do narzekania, gdyż tak naprawdę posiadała ona wszystko to co było jej potrzebne do życia - kochającą rodzinę, przyjaciół i szkołę, do której lubiła uczęszczać. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie przeciwności losu, które odebrały jej matkę i zmusiły ją do zmiany miejsca kształcenia. Czy dziewczynie uda się odnaleźć w nowej rzeczywistości? Jakie niebezpieczeństwa czekają na nią w Akademii Mitu? Jaką tajemnicę kryje przed nią babcia i jedna z wykładowczyń w nowej szkole?

Jennifer Estep stworzyła powieść, która bardzo wiele mówi nam o cierpieniu dziecka po stracie ukochanego rodzica. Dla każdego z nas stanowi to niezwykle silne przeżycie, jednak gdy ogarniającego nas zewsząd bólu, dochodzi jeszcze poczucie winy, które przychodzi niezależnie od naszej woli, to wtedy zaczyna robić się naprawdę ciekawie. Z podobnymi dylematami borykała się nastoletnia Gwen, która po śmierci swojej matki musiała zmienić całe swoje dotychczasowe otoczenie. W Akademii Mitu spotkała się z ludźmi, którzy w byli znani jako: Spartanie, Amazonki, Walkirie itd. Każdy z nich posiadał wyjątkowe zdolności i uczęszczali na na zajęcia z przedmiotów, które dla uczniów normalnych szkół był zupełnie nieznane. Dziewczyna od samego początku czuła się niej obco i niemalże na każdym kroku była uważana przez swoich rówieśników za dziwaczkę, która większość swojego czasu przebywała zupełnie sama. Czasami tylko przychodzono do niej, gdy potrzebowano jej pomocy w odnalezieniu jakichś przedmiotów i na tym w zasadzie się kończyło.

Dopiero gdy w Akademii Mitów doszło do zabójstwa jednej z uczennic, Gwen postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Dzięki temu do jej drużyny dołączyła dwójka ludzi, którzy raz na zawsze zmienili podejście dziewczyny do otaczającej ją rzeczywistości. Swój wkład w to wszystko miało oczywiście wiele innych czynników, jednak to dzięki ich wsparciu, a także rozmowom z babcią, boginią Nemesis i uczącą ją profesorką, dziewczyna raz na zawsze przyjęła do wiadomości prawdziwość rzeczy, o których przyszło jej się uczyć w trakcie kilku ostatnim miesięcy. Na swój sposób przestała czuć się wyobcowana, choć nie do końca wyglądało to tak, jakby sobie tego życzyła. Nie mniej jednak teraz nie była już z tym wszystkim sama, a u jej boku pojawiła się osoba, której mogła powiedzieć o wszystkim. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie chłopak z którym zaczęła wiązać swoją przyszłość, nie okazał się tego nie godzien. Czy złamane serce będzie miało swój wpływ na jej dalsze życie? Jakie tajemnice ukrywa przed nią Logan? Czy będzie im dane wyjaśnić sobie wszystkie nieporozumienia?

"Dotyk Gwen Frost" to książka, która intrygowała mnie już od jakiegoś czasu. Spodziewałam się po niej dość ciekawej i wciągającej lektury, ale nie sądziłam, że uczucie to wywoła we mnie aż tak ogromną pustkę. Co prawda w całości utworu nie doświadczymy ogromu wydarzeń, który jest mile widziany przez sporą część czytelników, a świat przedstawiony przez Jennifer Estep znacznie różni się od tego, który jeszcze nie tak dawno zaserwował nam Rick Riordan, jednak z całą pewnością jest on równie oryginalny i nieprzewidywalny. Nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z mitologią nordycką i muszę przyznać, że zostałam nią naprawdę mile zaskoczona. Co prawda kryje ona przede mną jeszcze wiele historii, które bardzo chciałabym poznać, ale już teraz wiem, że na tym cyklu moje spotkanie z nimi się nie zakończy. Już teraz wyszukuje w katalogu elektronicznym mojej biblioteki tytułów w tym zakresie i mam nadzieję, że spotkanie z nimi okaże się równie udane.

Powieść Jennifer Estep chciałabym polecić wszystkim fanom mitologii. Być może nie każdemu przypadnie ona do gustu pod względem merytorycznym, jednak jestem niemalże pewna, że warto jest się o tym przekonać na własnej skórze. Amerykańska autorka posługuję się naprawdę fajnym stylem, który jest zrozumiany dla wszystkich bez wyjątku i sądzę, że spędzenie kilku godzin z tą lekturą jest warte tego, aby dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat przypowieści nordyckich. Osobiście z wielkim zniecierpliwieniem oczekuję kolejnych tomów tego cyklu. Mam nadzieję, że okażą się one równie ciekawe, jak "Dotyk Gwen Frost".

Wydawnictwo Dreams, wrzesień 2012
ISBN: 978-83-69579-04-3
Liczba stron: 312
Ocena: 7/10