DZIEDZICZKA CIENI

Trylogia Czarnych Kamieni Księga II

książka

Wydawnictwo Initium
Oprawa miękka
 • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Od stuleci Krwawi czekali na przybycie Czarownicy - wcielenia magii, ale Jaenelle, młodą dziewczynę, wybraną na mocy przepowiedni, dręczą toczące się wokół niej walki, nie wszyscy bowiem oczekują jej jako zbawczyni. Niektórzy odrzucają ją jako żywy mit lub nie chcą uwierzyć w jej istnienie, inni pragną uczynić z niej marionetkę, by wykorzystać jej moc do własnych celów.
Tylko czas i miłość opiekunów Jaenelle były w stanie uleczyć jej fizyczne rany, lecz umysł, wciąż kruchy i delikatny, z trudem może ochronić ją przed koszmarnymi wspomnieniami z dzieciństwa. Nic jednak nie uchroni jej przed przeznaczeniem - a dzień rozrachunku jest coraz bliższy. Gdy powrócą wspomnienia... gdy jej magia dojrzeje.. gdy będzie zmuszona pogodzić się z losem...
Tego dnia mroczne Królestwa dowiedzą się, co to znaczy być rządzonym przez Czarownicę.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Initium
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wprowadzono: 16.10.2015

RECENZJE - książki - DZIEDZICZKA CIENI, Trylogia Czarnych Kamieni Księga II

4.7/5 ( 10 ocen )
 • 5
  9
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

clevera

ilość recenzji:6

brak oceny 2-05-2010 14:39

Po okrutnej i dynamicznej akcji w "Córce Krwawych", księga druga trylogii zaskoczyła mnie spokojem, wyciszeniem i skupieniem się przede wszystkim na Jaenelle. Na jej burzliwym dorastaniu, kiedy dziewczynka staje się nastolatką, a potem bardzo młodą kobietą. Na jej powolnym składaniu kawałek po kawałku roztrzaskanego kryształowego kielicha symbolizującego okaleczoną, zniszczoną gwałtem dwunastoletnią psychikę. Na jej wychodzeniu z szaleństwa zwanym Wykrzywionym Królestwem, w której pozostał jej przyjaciel Daemon. To również czas testu sprawdzającego siłę ojcowskiej miłości jej przybranego ojca Księcia Ciemności Saetana. Miałam wrażenie, że w powieść fantasy został subtelnie wpleciony bardzo dobry, praktyczny poradnik postępowania z osobą skrzywdzoną na tle seksualnym. Autorka w psychologicznie wnikliwy sposób umiejętnie podkreśliła rolę najbliższych w procesie zdrowienia. Pokazała jak odbudować ponownie relacje z mężczyznami oparte na zaufaniu, cierpliwości, wyrozumiałości, poczuciu bezpieczeństwa przy stałym wsparciu ze strony rodziny i oddanych przyjaciół.
Ta dominująca cisza wokół Jaenelle nie oznaczała jednak spokoju w królestwach rządzonych przez ich agresywne władczynie, dla których "plebs jest paszą dla demonów". Intrygi osób jej nieprzychylnych, próbujących przejąć przynależną jej z urodzenia władzę, osiągnęły apogeum w drugiej części powieści. Znowu polała się krew, ponownie było słychać chrzęst miażdżonych kości i krzyki rozszarpywanych ciał przez Harpie. Kobiety z Królestwa Terreille nie chciały zrezygnować z dotychczasowych układów zależności płci, twierdząc, że "mężczyźni z Kamieniem mogą być szkoleni na obrońców swoich terytoriów, ale żaden mężczyzna nie sprosta Królowej w strategii działania" czyli stojącej u steru władzy.Taaak... I zrobiło mnie się ich żal.
Jaenelle właśnie skończyła 20 lat i mimo brutalnych doświadczeń z dzieciństwa rozumiała to doskonale.
Czy uda jej się stworzyć królestwo oparte na partnerstwie płci z zasadami równego współistnienia dla wszystkich jej poddanych, bez względu na pochodzenie?