Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Elmer (twarda)

książka

Wydawnictwo Papilon
Oprawa twarda
 • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Klasyka literatury dziecięcej, światowy bestseller przetłumaczony na ponad 30 języków. Elmer, słonik w kratkę zabawiający całą dżunglę, ma kłopot: być innym w stadzie to przywilej czy utrapienie? Książka polecana do zajęć edukacyjnych w przedszkolu. Seria książek o Elmerze, przeznaczona dla najmłodszych dzieci, sprawiła, że twórczość Davida McKee dotarła do ponad 30 krajów, w 2005 roku również do Polski. Elmer, słoń w kratkę, powstał w 1989 roku i od tej pory jego perypetie ciągle się mnożą, a rodzina rozrasta.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Papilon
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wprowadzono: 16.01.2018

RECENZJE - książki - Elmer

4.6/5 ( 10 ocen )
 • 5
  8
 • 4
  0
 • 3
  2
 • 2
  0
 • 1
  0

magda k pisze

ilość recenzji:115

brak oceny 2-05-2019 22:12

O byciu innym ..lekcja dla dziecka i rodzica!
Elmer jest słoniem jednak dość nietypowym bo w kolorową kratkę. Jest śmieszny, zabawny i lubiany przez swoich kolegów. Jednak Elmer chce być koloru sloniowego tak jak inni- męczy go odmienność. Postanawia się przefarbować na kolor słoniowy.. W dzisiejszym świecie każdy chce się dopasować do innych, wbić się w grupę. Elmer też chciał ale nie było mu to potrzebne.. przyjaciele lubili go takim jakim jest, zresztą jego kolor nie miał dla nich znaczenia- lubili go za osobowość, żarty i poczucie humoru a nie kolorową kratkę..

Bardzo fajna książka która pokazuje dziecku że bycie innym to nic złego a wręcz przeciwnie - inność może oznaczać wyjątkowość. Historia uczy tolerancji i tego, że powinno innych się lubić za to co robią, jakimi są osobami a nie jak wyglądają. Liczy się osobowość
Mój 3 latek zachwycony , polubił Elmera.

Dodatkowo książka jest bardzo ładnie zilustrowana, żywe kolory a także prosty i łatwy w odbiorze język.
Dla dorosłych też jest lekcja - zakładamy maski, w pracy, w relacji z innymi chcemy być tacy jak oni,jak inni a może być tak że to co nam się wydaje niefajne w nas, inni właśnie lubią, podziwiają. My czegoś komuś zazdrościmy a ten ktoś właśnie chętnie zamienił by się z nami miejscami...

Marta mama Nikusia - ksiazeczki-synka-i-coreczki

ilość recenzji:1

brak oceny 14-03-2013 14:19

Opowiadanie to jest bardzo ciekawe, a ilustracje śliczne, bardzo kolorowe i wesołe. Czcionka natomiast jest czytelna, przejżysta i sporej wielkości więc książeczka ta przypadnie zapewne do gustu również tym dzieciom, które uczą się właśnie samodzielnego czytania. Ale ta pozycja jest nie tylko śliczna i wesoła... Płynie z niej również ciekawy morał. Dzięki niej dziecko zrozumie, że bycie innym wcale nie jest złe. Że to, że ktoś się śmieje to nie musi znaczyć wcale że śmieje się z Ciebie, może chce się śmiać po prostu z Tobą. indywidualność często jest dużym plusem. Zresztą każdy z nas jest inny, ani gorszy, ani lepszy od innych. Po prostu jeden jedyny w swoim rodzaju :)