SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Ever After High. Księga Legend

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej

książka

Wydawnictwo Bukowy Las
Oprawa miękka
 • Dostępność niedostępny
 • Inpost Pay z kodem PAY20 pod produktem

Opis produktu:

Co roku podczas Dnia Dziedzictwa uczniowie zaczarowanej szkoły Ever After High składają podpisy w Księdze Legend, przyrzekając tym samym podążać drogą wytyczoną przez poprzednie pokolenia Królewien Śnieżek, Książąt na Białych Koniach i Kopciuszków. Wierzą, że odmowa udziału w ceremonii oznacza, że ich baśnie obrócą się w pył - a oni wraz z nimi.

Raven Queen nie jest tego taka pewna. Jest córką Złej Królowej i celem jej życia ma być wręczenie zatrutego jabłka córce Śnieżki. W sercu dziewczyny płonie bunt. Jedno wie na pewno: Zło nie jest w jej stylu.

Z kolei Apple White, córka słynnej `najpiękniejszej w świecie`, wprost nie może się doczekać Dnia Dziedzictwa. Uroczystość przypieczętuje bowiem jej przyszłe Szczęśliwe Zakończenie. Los dziewczyny jest jednak nierozerwalnie spleciony z losem Raven, a jeśli niepokorna rówieśnica nie podpisze Księgi Legend, wówczas obie bohaterki czeka... no właśnie?

ZAKOŃCZENIE TO DOPIERO POCZĄTEK...
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Bukowy Las
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wprowadzono: 20.05.2014

RECENZJE - książki - Ever After High. Księga Legend

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.4/5 ( 5 ocen )
 • 5
  3
 • 4
  1
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

emma tetka, http://testowanieartdzieciece.blogspot

ilość recenzji:406

brak oceny 10-04-2016 11:23

Ever After High to baśnioceum, do którego uczęszczają potomkowie wszystkich baśniowych postaci. Jest tu więc córka Złej Królowej, która podała Śnieżce zatrute jabłko - Raven Queen, córka Śnieżki - Apple White, córka Kapelisznika - Madeline Hater, syn Robin Hooda - Sparrow Hood, córka Kopciuszka - Ashiynn Ella czy córka Złotowłosej - Blondie Lockes i wiele wiele innych potomków postaci z baśniowego świata z dyrektorem szkoły Miltonem Grimmem na czele. Nie jest to jednak zwyczajna szkoła. Każdy z uczniów przygotowywany jest do objęcia i zagrania w przyszłości roli swoich rodziców. Ich los jest więc przesądzony i większość uczniów zna swoją przyszłość od urodzenia. Niektórzy cieszą się z tego inni buntują po cichu bojąc się jednak sprzeciwić przeznaczeniu i panującym od pokoleń zasadom. Najbardziej zbuntowana jest córka Złej Królowej, która nie chce iść w ślady swojej matki, nie chce być zła i budzić strach wśród innych. Dzień Dziedzictwa, w którym każdy z uczniów podpisze Księgę Legend przysięgając iż wypełni swoje przeznaczenie zbliża się jednak wielkimi krokami. Czy można tego nie zrobić, czy można wziąć swój los w swoje ręce i samodzielnie pokierować swoim życiem? Co stanie się z historią której zbuntowany bohater był udziałem, czy zniknie z pamięci, zostanie zapomniana?

Autorka przenosi czytelnika w zupełnie inny świat, świat baśni których tłem są dobrze nam znane i lubiane historie. Lektura już od pierwszych stron porywa czytelnika, już od pierwszych stron wkraczamy w wir wydarzeń i wraz z bohaterami rozpoczynamy niesamowitą przygodę spodziewając się oczywiście szczęśliwego jej zakończenia. Spodobał mi się bardzo pomysł stworzenia takiej właśnie opowieści, która nawiązuje do popularnych baśni. Nie spodziewałam się, że lektura tej książki tak nas wciągnie. Razem z córką czytałyśmy ją naprzemiennie w każdej wolnej chwili gdyż nie mogłyśmy doczekać się jej finału. Poza interesującą fabułą ciekawa jest również typowo dziewczęca szata graficzna oraz przykuwająca wzrok okładka książki.

Ogólnie książka jest naprawdę wciągająca, napisana ciekawym językiem i na pewno warto podsunąć ją nastoletnim sympatykom fantastycznych, baśniowych opowieści. My jesteśmy nią oczarowane i z chęcią sięgniemy po inne tytuły z serii. Polecam :)

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?