Fotografia smaku (twarda)

książka

Wydawnictwo Marginesy
Oprawa twarda
 • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Fotografka boska gotuje, a Mistrz kina rozbudza apetyt.
Na 24 wykwintne, swojskie, kresowe i egzotyczne obiady. Na zapomniane smaki i zapachy z babcinych stołów, na evergreeny podane klasycznie i autorsko. Na pyszne spędzanie czasu przy stole.
Sprawdzone przepisy Zofii Nasierowskiej doprawione pysznymi felietonami kulinarnymi Janusza Majewskiego. Na potrawy, którymi delektowali się sławni goście pensjonatu w Laśmiadach, a wcześniej domu przy Fortecznej, słynącego z najlepszych przyjęć na Żoliborzu.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Marginesy
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wprowadzono: 20.05.2011

RECENZJE - książki - Fotografia smaku

4.3/5 ( 3 oceny )
 • 5
  2
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Anna_markietanka

ilość recenzji:1

brak oceny 16-03-2012 10:57

Książka duetu Majewski-Nasierowska to niezwykła książka kucharska - autorzy karmią ciało i duszę :) Piękne fotografie autorstwa pani Nasierowskiej oraz ilustracje jakby wyjęte rodem z dawnych wydań "Przekroju" sprawiają, że książka wygląda jak niezwykły album.
Bardzo staranne wydanie, piękna okładka i doskonałe przepisy - to wielkie atuty tego wydawnictwa.

Na początku oglądamy piękną fotografię dworku w Leśmiadach, od którego wszystko się zaczęło i zapoznajemy się z panią Nasierowską, która w formie wywiadu opowiada o sobie, o swoich pasjach. Wszystko bogato ilustrowane.
Dalej przechodzimy do przepisów - każdy obiad składa się z kompletu 4 potraw - od przystawki, przez danie główne i deser.
Mnie już na początku zauroczył przepis na szpinakowe naleśniki - który na pewno wypróbuję :)

Podsumowując, książka "Fotografia smaku" to piękny album z przepisami. Wydany z wielką starannością i dbałością o szczegóły. Ma swój klimat, a potrawy wręcz się czuje smakiem wyobraźni.
Serdecznie polecam wielbicielom dobrej kuchni i pięknie wydanych książek !
http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2012/03/fotografia-smaku-zofia-nasierows ka.html