Hades na urlopie

książka

Wydawnictwo Novae Res
Oprawa miękka
 • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Alicja, główna księgowa w dużej firmie, traci pracę. Za namową przyjaciół wyjeżdża wraz z grupą znajomych na południe Afryki. W trakcie pobytu u szczepu Marongi widzi najpierw czarnego jak smoła mężczyznę, a następnie Napoleona, Zakonnicę, Wędrowca i błazna. Wszystkie postacie pozostają do pewnego momentu niewidoczne dla ogółu i wszystkie mają wspólny cel: dotrzeć do piekła... Pełna humoru, fascynująca lektura!
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Novae Res
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wprowadzono: 07.12.2012

RECENZJE - książki - Hades na urlopie

4.3/5 ( 4 oceny )
 • 5
  2
 • 4
  1
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

BW

ilość recenzji:1

brak oceny 27-01-2013 15:02

Książkę przeczytałam jednym tchem, czyta się ją łatwo i przyjemnie, oparta jest na dialogach lekkich i dowcipnych.
Podobały mi się obie części: ?real? we fragmentach podróżniczych, także z elementami fantastyki, i część fantastyczna. Interesujący i kończący się zaskakująco jest pomysł wysłania Hadesa na urlop i próba reorganizacji przez bohaterkę podziemnego świata.
Lokatorzy poszczególnych rejonów Hadesu opisani są z przymrużeniem oka, postacie diabłów i ich obowiązki dalekie od pojmowanych tradycyjnie - ciekawsze i zabawniejsze; szczególnie sympatyczny jest sekretarz bohaterki ? niezależny i perfekcyjnie usłużny , zabawna jest bohaterka Alicja, starająca się utrzymać w ryzach i wykorzystać do pomocy ?zwidy? reprezentujące cechy jej osobowości.
Lubię tzw. ?szczęśliwe zakończenia?, a tak kończy się powieść. W jej zakończeniu jest także trochę tajemniczości.
Całość bardzo OK. Nie żałuję wydatku ani czasu.

EL...RA

ilość recenzji:1

brak oceny 14-01-2013 23:46

Książkę czyta się lekko, łatwo i przyjemnie. Hades na urlopie, a tymczasem w piekle - rewolucyjne zmiany, za sprawą zastępującej go głównej księgowej - ziemskiej kobiety, której zastana koncepcja piekła wcale nie odpowiada. Autorka personifikuje różne części osobowości, które wciąż chodzą za bohaterką. Mnóstwo metafor, spora dawka humoru. Samo życie - inaczej! Zaskakujące zakończenie. Może to piekło to tak naprawdę nasze społeczeństwo??? Warto przeczytać. Polecam.

Basia

ilość recenzji:1

brak oceny 16-12-2012 20:27

pełna zabawnych historii mnóstwo wątków super cię czyta polecam