Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Tom 1. sagi Harry Potter

książka

Wydawnictwo Media Rodzina
Oprawa miękka
 • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Wielbiciele cyklu o młodym adepcie magii mają szansę przypomnieć sobie o ulubionych bohaterach dzięki nowej edycji serii - z poważnymi okładkami `dla dorosłych`.

Cykl powieści o Harrym Potterze urzeka i oczarowuje nie tylko wiązką fantastycznych zaklęć. Odwołuje się do tęsknoty za prawdziwą przyjaźnią, miłością i poświęceniem. Klasyczny konflikt dobra ze złem osadza w świecie więcej niż czarno-białym, pełnym ironii i, mimo magicznej atmosfery, przyziemnych ludzkich przywar. Misternie utkana fabuła, różnorodne i barwne postacie oraz w detalach przemyślany świat przedstawiony sprawią, że czytelnik niepostrzeżenie przeżyje z Harrym siedem lat w Hogwarcie, nie zauważywszy nawet, w którym momencie pogodna historia dla dzieci zamieni się w dojrzałą, fascynującą powieść fantasy.

J.K. (Joanne Kathleen) Rowling urodziła się w 1965 roku w Anglii. Studiowała filologię francuską i klasyczną. Pomysł na serię o Harrym Potterze zrodził się w jej głowie podczas podróży pociągiem linii Manchester-Londyn, w czasie której wiele powieściowych postaci nabrało kształtu. Tom pierwszy Harry Potter i Kamień Filozoficzny został opublikowany w Wielkiej Brytanii w 1997 roku, ostatni natomiast - dziesięć lat później. Autorka wydała również trzy książki nawiązujące do świata Harry`ego Pottera, dochody z których zostały przeznaczone na cele charytatywne: Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, Quidditch przez wieki oraz Baśnie barda Beedle`a. W 2012 roku ukazała się jej pierwsza powieść dla dorosłych pt. `Trafny wybór`. J.K. Rowling została uhonorowana wieloma nagrodami, w tym Nagrodą Literacką Hansa Christiana Andersena, francuską Legią Honorową oraz Orderem Uśmiechu.


Więcej książek z serii Harry Potter
Harry Potter i Komnata Tajemnic tom 2
Harry Potter i więzień Azkabanu tom 3
Harry Potter i Czara Ognia tom 4
Harry Potter i Zakon Feniksa tom 5
Harry Potter i Książę Półkrwi tom 6
Harry Potter i Insygnia Śmierci tom 7
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Media Rodzina
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wprowadzono: 24.10.2012

RECENZJE - książki - Harry Potter i Kamień Filozoficzny, Tom 1. sagi Harry Potter

4.7/5 ( 10 ocen )
 • 5
  9
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Lidka

ilość recenzji:38

brak oceny 9-07-2015 16:45

Nasza przygoda z Harrym Potterem zaczyna się właśnie od tego tomu. Poznajemy jedenastoletniego chłopca o kruczoczarnych zmierzwionych włosach, a na jego nosie leżą okrągłe, wielokrotnie sklejane okulary. Jednak nie są to jedyne charakterystyczne cechy, jakimi można opisać wygląd Harry`ego. Na jego czole widnieje tajemnicza blizna w kształcie błyskawicy.
Państwo Potterowie nie żyją od wielu lat, dlatego chłopiec mieszka u siostry swojej mamy Petunii i jej męża Vernona. Dursleyowie mają syna w wieku Harry`ego Dudleya, którego najlepszą zabawą jest dręczenie swojego brata ciotecznego. Żyją na ulicy Privet Drive. Jest to bardzo zadbany zakątek z idealnie przyciętymi trawnikami i identycznymi domami. Ot, normalna ulica Londynu. Państwo Dursley jak przystało na mieszkańców tej ulicy stronią od wszelkich przejawów nienormalności.
Ich niezwykle uporządkowany świat legł w gruzach, gdy na chodniku znajdują list zaadresowany do Harry`ego. Niestety początkowo nie było mu dane, by go przeczytać. Petunia i Vernon skrywają pewną tajemnicę, która łączy się z tym listem. Wkrótce pojawia się ich jeszcze więcej. Vernon nie mogąc zapanować nad zalewem poczty, podejmuje decyzję o chwilowej zmianie miejsca zamieszkania. Nie był to sposób, by uratować się przed nieuniknionym. Wkrótce przychodzi do nich przerażający Rubeus Hagrid, który z polecenia profesora Dumbledora zabiera Harry`ego do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Chłopiec dowiaduje się, że jego rodzice zostali zamordowani przez potężnego czarnoksiężnika. Tajemnicą jest, jak udało się przeżyć Harry`emu, którego również planował zabić. Jedynym znakiem, który pozostał po tej próbie, jest owa blizna, która później będzie dla niego wyróżnieniem, jak i przekleństwem.
W Hogwarcie Harry wreszcie czuje się jak w domu. Zaprzyjaźnia się z Ronem i Hermioną. Dowiaduje się trochę więcej o swoich rodzicach. Odnosi swoje pierwsze sukcesy. Niestety nim skończy się rok szkolny, Harry musi dowieść swojej odwagi, by bronić kamienia filozoficznego, który dzięki swoim szczególnym właściwością, jest pożądany przez wielu ludzi.
Harry Potter jest cyklem, który jak dotąd spodobał mi się najbardziej. Kojarzy mi się z dzieciństwem, kiedy po raz pierwszy odkrywałam radość z czytania. Zawsze odnoszę się do niego z sentymentem. Mimo, że "Harry Potter i kamień filozoficzny" nie jest moim ulubionym tomem, to również bardzo go cenię. Harry Potter to cykl, który można czytać wiele razy i nigdy się nie znudzi. Opowiada o magii, ale również o sile przyjaźni. Uczy odróżniać dobro od zła. Jest to moja ulubiona saga i mam nadzieję, że to się nigdy nie zmieni.