SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Ilustrowana encyklopedia owadów i pajęczaków (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej

książka

Wydawnictwo Carta Blanca
Oprawa twarda
 • Dostępność niedostępny
 • Inpost Pay z kodem PAY20 pod produktem

Opis produktu:

Niezwykły album, w którym świat owadów i pajęczaków został zaprezentowany w wyjątkowo nowoczesnej, atrakcyjnej wizualnie formie oraz opisany zgodnie z najnowszymi badaniami.

Ten album jest skierowany dla nie tylko dla uczniów, miłośników owadziego świata czy jego badaczy. Rzadko bowiem uświadamiamy sobie, że mimo skromnych rozmiarów rola owadów w przyrodzie jest o wiele ważniejsza niż człowieka. Tej wciąż mało poznanej grupie w toku ewolucji udało się skolonizować niemal każde środowisko, wykształcając ogromną różnorodność zadziwiających przystosowań, fascynujących zachowań oraz niezwykłych, często olśniewających kolorami form. Zniknięcie owadów w ciągu kilku lat doprowadziłoby do zagłady znanego nam świata żywej przyrody.

Album, którego autorami są uznani przyrodnicy, na co dzień zajmujący się badaniem i obserwacją owadów i pajęczaków w ich naturalnym środowisku, prezentuje:
-opisy wszystkich rzędów, ponad 100 rodzin oraz ok. 500 rodzajów i gatunków owadów i pajęczaków występujących na terenie Polski (m.in. ewolucja, anatomia, środowisko, zachowania, cykle życiowe)
-tabele z wykazami rodzin oraz liczbą gatunków występujących w Polsce
-mapy zasięgów wszystkich opisanych rodzajów i gatunków oraz tabele z podstawowymi danymi o wielkości i okresie występowania
-praktyczne informacje dotyczące obserwacji poszczególnych gatunków w terenie.
-ok. 700 fotografii zwierząt, w powiększeniach, które pozwalają odkryć najmniejsze sekrety owadziej egzystencji.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Carta Blanca
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wprowadzono: 03.11.2012

RECENZJE - książki - Ilustrowana encyklopedia owadów i pajęczaków

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.4/5 ( 5 ocen )
 • 5
  4
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: