Jedwabnik

Cykl Cormoran Strike Tom 2

książka

Wydawnictwo Dolnośląskie
Oprawa miękka
 • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

J.K. Rowling vel Robert Galbraight mierzy się z drugim dreszczowcem o losach detektywa Cormorana Strike`a i trzecią powieścią dla dorosłych. `Jedwabnik` stanowi kontynuację fabuły `Wołania Kukułki`.

Cormoran Strike, weteran wojenny i prywatny detektyw tym razem porusza się w pozornie ułożonym i spokojnym światku literackim. U Strike`a pomocy szuka żona znanego i popularnego pisarza Owena Quine`a, który ni stąd ni z owąd `wsiąkł jak kamfora`. Zadaniem detektywa jest więc odnalezienie i sprowadzenie zaginionego męża. Tymczasem prawda jest o wiele gorsza. Ku rozpaczy żony okazuje się, że Quine zostaje zamordowany w niewyjaśnionych okolicznościach. Sprawa staje się jaśniejsza, a powody do zbrodni wyraźniejsze kiedy na jaw wychodzi zamiar publikacji nowej książki pisarza - kompromitującej i stawiającej w niekorzystnym świetle wielu swoich znajomych. Detektyw Strike ma bardzo mało czasu na rozwiązanie zagadki. W dodatku ma do czynienia z niezwykle sprytnym zabójcą, kompletnie nie pasującym do wizerunku standardowego mordercy... Rozpoczyna się wyścig z czasem, gdzie każdy najmniejszy trop stanowi ogromne znaczenie.

Na kartach `Jedwabnika` obok przenikliwego detektywa pojawia się także, znana z poprzedniej powieści, jego młoda asystentka Robin Ellacott.

Na półki brytyjskich księgarń książka trafiła 19 czerwca 2013 roku, a premiera w Stanach odbyła się 24 czerwca. Oba tytuły zaś należą do wciągającej serii kryminalnej, charakteryzującej się szybkimi `zwrotami akcji na każdym kroku` - jak podkreśla wydawca.

Wszystkim miłośnikom kryminałów i doskonałej literatury obiecujemy nową niezwykłą przygodę czytelniczą.

Opinie:

`Od lektury trudno się oderwać, a fabuła pełna jest nieoczekiwanych zwrotów`
polskatimes.pl

`Aż chce się przeczytać tę książkę...`
Vanessa

`Ja już nie mogę się doczekać, kiedy wpadnie w moje ręce :)`
Daniel

`Naprawdę to jest okropne - zachwycam się powyższą książką, mimo że nie przeczytałam poprzedniej. I może właśnie przez to tracę takie piękne uczucie, jak czekanie z podekscytowanie na kolejne części.`
Vivian


Tytuł oryginalny: The Silkworm

Copyright by gandalf.com.pl

Więcej książek z tej serii
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wprowadzono: 07.10.2014

RECENZJE - książki - Jedwabnik, Cykl Cormoran Strike Tom 2

4.7/5 ( 17 ocen )
 • 5
  14
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Radosław

ilość recenzji:1

brak oceny 27-05-2016 10:14

Jedwabnik jest przykładem kryminału doskonałego. Lekturze towarzyszy wyrazisty klimat opisywanych miejsc, świadomość, że niemal wszyscy kłamią i atmosfera tajemnicy. Otwierając tę książkę, czytelnik natychmiast przenosi się w inny świat. To także gwarancja spójnej fabuły, wartkiej akcji, trudnej (rzekłbym nawet niemożliwej) do rozwiązania zagadki, wyrazistych, realistycznych bohaterów, niezapomnianej rozrywki i wbijającego w fotel zakończenia. Po lekturze drugiej części serii utwierdzam się w przekonaniu, że nazwisko Galbraith oferuje już tylko znakomitą powieść, od której ciężko się oderwać. Jeśli nie macie czasu, nie otwierajcie Jedwabnika, przepadniecie bez reszty w świecie Cormorana Strike. Gorąco polecam!

...

Krzysiek

ilość recenzji:1

brak oceny 19-04-2015 00:00

Bardzo spójna i wciągająca historia, która zadowoli fanów kryminału. Idealna na kilka wieczorów, bo naprawdę bardzo wciąga. Nieźle zaplanowana fabuła, konkretni bohaterowie, wielowątkowa akcja i masa szczegółów, z których, jak się okazuje, każdy ma jakieś znaczenie. Autorka bawi się nieźle z czytelnikiem, ale przecież o to w tym gatunku chodzi, prawda? :)

Katka

ilość recenzji:75

brak oceny 8-04-2014 09:14

Jedwabnik zapowiada się znakomicie. Wszystkim wydaje się, że pisarze to ludzie, którzy głównie siedzą godzinami przy biurkach zanurzeni we własnej pracy. Jednak gdy jeden z nich piszę książkę zawierającą brudne sekrety kolegów po fachu, okazuje się, że pisarze parają się morderstwem nie tylko na papierze. Żona Owena Quina zatrudnia detektywa Cormorana Strika aby sprowadził męża, który lubił znikać od czasu do czasu. Jednak gdy pisarz zostaje brutalnie zamordowany, śledczy musi spieszyć się by dorwać zabójcę. Podejrzanych jest wielu bo w swojej książce pan Owen obsmarował prawie wszystkich znajomych. Biorąc pod uwagę sukces "Wołania Kukułki" można się spodziewać, że ta książka również będzie doskonale napisana. Można się spodziewać ciekawych postaci i zwrotów akcji na każdym kroku. Nie mogę się doczekać!!