Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Przyjaciółka   Książka 37,28 zł
Paderborn Langer Tom 2   Książka 32,93 zł
Tajemnica domu Uklejów   Książka 37,99 zł

KAPITAN KAPITANÓW (twarda)

książka

Wydawnictwo Twigger
Oprawa twarda
 • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Konstanty Matyjewicz - Maciejewicz (1890-1972) - jego imię wspominają kapitanowie polskich statków, tysiące ludzi morza i ludzi nim zafascynowanych. Bo po cóż powstają legendy? Czy po to, by odtworzyć i zachować to, czego nie przekazały dokumenty i nie zarejestrowała zawodna pamięć - szczegółów osobowości i zdarzeń ulotnych jak czas? Nie tylko. Legenda buduje nowy syntetyczny obraz, wypełnia i uzupełnia naszą wiedzę o życiu człowieka prawdziwego. Ta proteza naszej pamięci nie pozwala o Nim zapomnieć.
Jak bardzo dzieje krajów i narodów wpływają na nasze losy...
Maciejewicz urodził się w Rosji i tam został człowiekiem morza. Wyjazdem do odrodzonej Polski zamknął pierwszy okres swego życia. Lata międzywojenne należały do najbardziej chlubnych w jego morskiej działalności. Kolejna wojna i okres po wyzwoleniu, to rozstanie z morzem i pływaniem. Doświadczenie mistrza owocowało jednak solidnym rzemiosłem uczniów -chciał ich kształcić jak najdłużej...
Książka ta, łącząc wspomnienia kapitana, jego rodziny, znajomych i uczniów oraz dokumenty i niezapomniane anegdoty, opowiada o najsłynniejszym służebniku polskiego morza, kapitanie wszystkich polskich kapitanów.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Twigger
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wprowadzono: 23.07.2007

RECENZJE - książki - KAPITAN KAPITANÓW

4.8/5 ( 12 ocen )
 • 5
  11
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0