Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Klątwa tygrysa. Przeznaczenie

książka

Wydawnictwo Otwarte
Oprawa miękka
 • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Za Kelsey, Renem i Kishanem już trzy misje wyznaczone przez boginię Durgę. Przed nimi największe wyzwanie: pełna niebezpieczeństw podróż w poszukiwaniu ostatniego daru bogini, Ognistego Sznura, ukrytego w pobliżu Zatoki Bengalskiej.
Bohaterów czeka wyścig z czasem i konfrontacja ze złym czarownikiem Lokeshem.
Zobacz, jak zło ściera się z dobrem, a miłość z lojalnością i dowiedz się, jakie jest prawdziwe przeznaczenie tygrysa.

Czwarty tom bestsellerowej sagi, która podbiła serca czytelników na całym świecie.

Tłumaczenie: Martyna Tomczak
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Otwarte
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wprowadzono: 09.05.2013

RECENZJE - książki - Klątwa tygrysa. Przeznaczenie

4.4/5 ( 7 ocen )
 • 5
  5
 • 4
  0
 • 3
  2
 • 2
  0
 • 1
  0

agaciulaa

ilość recenzji:3

brak oceny 8-08-2013 16:24

Książka ?Klątwa Tygrysa-Przeznaczenie? wpadła w moje ręce trochę przez przypadek i zwykłe nieporozumienie jednak czytając każda stronę nigdy nie żałowałam że taki przypadek miał miejsce. Jest to książka z gatunku Fantazy z odrobiną akcji oraz przecudowny romans z udziałem trójkąta miłosnego. Ta czwarta część opowiada historię dwóch książąt zaklętych w ciałach tygrysów oraz o odważnej Kelsey Hayes, która postanowiła pomóc swoim tygrysom odzyskać dawną postać. Ren i Kishan mogą pozostać ludźmi już na 18 godzin w czasie jednej doby. Jednak po raz czwarty zmierzą się z niebezpieczeństwami jakie towarzyszą ostatniemu zadaniu które pozwoli księciem odzyskać ostatnie 6 godzin człowieczeństwa. Bywały chwile zawahania kiedy to bohaterowie chcieli poddać się, usprawiedliwiając się tym że 18 godzin to jest już naprawdę dużo i nie należy ryzykować dla tylko 6 kolejnych. Na szczęście starczyło im odwagi aby dokończyć ostatnie i chyba najbardziej niebezpieczne wyzwanie ? odnalezienie ognistego sznura bogini Durgi. Kluczowe słowo powieści to tytułowe ?przeznaczenie?. W tej czwartej części ma wypełnić się przeznaczenie. Okazuje się, że spotkanie Kelsey z tygrysami wcale nie było przypadkowe, a cała historia była zaplanowana już na samym początku istnienia. Wiele niewyjaśnionych spraw z poprzednich części zostanie wyjaśnionych. Wszystkie elementy zaczną się wreszcie układać w sensowną układankę. Mówi się że nie powinno się oceniać książki po okładce ale w tym przypadku można sobie na to śmiało pozwolić. Patrząc na okładkę można stwierdzić że jest to piękna opowieść pełna dynamizmu. I taka jest prawda. Jestem szczęśliwą posiadaczką całej serii tych książkę i mogę śmiało stwierdzić że mają one najpiękniejsze okładki ze wszystkich książek jakie stoją na mojej półce. Mogę sobie jedynie wyobrazić jak trudno jest napisać czwartą książkę z jednej serii tak aby zdarzenia się nie powtarzały i aby nie zanudziły czytelnika. Collen Houck doskonale sobie z tym poradziła. Przez nawet jeden moment książki nie miałam wrażenia że to już było. Każde osobne zdarzenie było wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne. Zakończenie książki nie pozostawia wiele do życzenia. Wszystkie sprawy zostały wyjaśnione dlatego nie mogę sobie wyobrazić o czym miałaby być ostatnia część, która podobno ma się niebawem pojawić. Trochę boję się tego że autorka będzie chciała dodać jakieś nowe wątki, kolejne postacie co mogłoby okazać się wielką klapą. Czego żadna fanka tygrysów bardzo by nie chciała. ?Klątwa Tygrysa-Przeznaczenie? jest książką typową dla młodzieży dlatego tak bardzo mi się spodobała, wiem jednak że porwała też nie jedno starsze serce. Polecam tę książkę absolutnie każdej nastolatce, nie jedna z nas dałaby wiele alby znaleźć się na miejscu Kelsey. I może właśnie to czyni tę książkę tak bardzo wyjątkową.

zakladkadoprzyszlosci.blogspot.com

ilość recenzji:7

brak oceny 8-05-2013 22:12

Ostatni dar do odzyskania i ostatnie zadanie do wypełnienia by klątwa została zdjęta. Poprzez korytarze biegnące od krawędzi wulkanu aż do pełnego lawy, ognia i płomieni serca ziemi, a także serc bohaterów, wiedzie ta podróż. To opowieść o ścieżce przez płonący las, rozświetlony blaskiem komety, gdy opada ona w ziemię pełną popiołów. To również historia wiodąca poprzez złote i ogniste Eldorado aż do podnóża gór, skrytych we mgle czasu, gdzie rozegra się finał.
Jeśli tylko starczy odwagi, niech wypełni się "Przeznaczenie".

Kells zdecydowała się być z czarnym tygrysem i stara się wytrwać w raz podjętej decyzji. Dramat, rozgrywający się w czasie "Wyprawy", polegał na utracie pamięci przez Rena, gdyż równocześnie wraz z nią odeszła i miłość. Książę zdawał się być zupełnie kimś innym. Kiedy Kelsey zgodziła się już oddać serce jego bratu, powraca pamięć białego tygrysa, ale pozostają konsekwencje jego czynów. Dopiero próby, jakim zostanie poddana trójka bohaterów, zmuszą Kells do spojrzenia na swój raz jeszcze wybór, być może z perspektywy stuleci.

"Przeznaczenie", jak każdy z tomów tygrysiej sagi, posiada już na wstępie przepiękny cytat (i już zazwyczaj tutaj Colleen mnie ma). Tym razem jest to zawołanie feniksa i zarazem jego przestroga. Historia pięknego, mitycznego stworzenia zostanie ujawniona w czasie ostatniej wyprawy i zestawiona z losami bohaterów, pokazując im, że warto poświęcić się w dążeniu do szczerości pragnień serca niż trwać w poczuciu obowiązku, przecząc uczuciu.

Tom czwarty składa się równo z czterech części: porwania, przygotowań do wyprawy, odzyskania kolejnego daru Durgi w jednej z mitycznych krain oraz podróży w czasie. Kto lubi takie wątki czasoprzestrzenne, będzie zadowolony z tej części powieści (i dla mnie były to najlepsze momenty tego tomu). Książęta wreszcie znajdą się w czasach zbliżonych do ich własnych o wiele bardziej niż współczesność. Kolejna próba dla Kelsey to odnalezienie się w tej przeszłości, która tak mocno uwidocznia cechy przywódcze Rena i wojenny zapał Kishana. Co jednak najistotniejsze, wspomniana podróż w przeszłość sprawi, że Kells zwątpi w słuszność całej dotychczasowej misji oraz w szczere intencje opatrzności swojej opiekunki- bogini.

Kto pragnie poznać zakończenie klątwy, czy została zdjęta w pełni i jaka była tego ostateczna cena, znajdzie odpowiedzi już w "Przeznaczeniu".