SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Look

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej

książka

Wydawnictwo Egmont
Oprawa miękka
 • Dostępność niedostępny
 • Inpost Pay z kodem PAY20 pod produktem

Opis produktu:

Ted nie jest może klasyczną pięknością, ale ma w sobie to coś, co sprawia, że pewnego dnia zostaje zaproszona na próbne zdjęcia do jednej z najlepszych w Londynie agencji modelek. Kiedy świat zawodowego modelingu staje przed nią otworem, Ted musi zmierzyć się z nie lada wyzwaniem... Czy blichtr i rywalizacja okażą się ważniejsze niż wsparcie chorej na raka siostry i rodzące się uczucie do przystojnego Nicka?
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wprowadzono: 05.04.2013

RECENZJE - książki - Look

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.4/5 ( 5 ocen )
 • 5
  4
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

http://sol-shadowhunter.blogspot.com/ (Sol)

ilość recenzji:6

brak oceny 9-04-2013 18:24

Przyznam, że spoglądając na okładkę niniejszej pozycji nie powiedziałabym, że aż tak mi się ona spodoba. Otóż oprawa graficzna może zwieść potencjalnego odbiorcę. Ja zupełnie nie spodziewałam się, że ta książka na swoich stronicach ma zapisaną tak piękną historię, pełną miłości, ciepła i wyzwań, jakie rzuca jej postaciom los. Dlatego też z pewną rezerwą zabrałam się za czytanie, jednak kiedy już zaczęłam - nie mogłam się oderwać. Może się wydawać (patrząc na okładkę i bardzo skąpy opis), że książka opowiada o jakiejś zwykłej, rozpuszczonej nastolatce, której się ubzdurało, że zostanie gwiazdą mody... Moi drodzy nic bardziej mylnego! Ted - a cóż to za imię dla dziewczyny! Toż to przecież męskie imię, któż to kryje się za tym tajemniczym i fatalnie dobranym imieniem? Młoda dziewczyna, która sądząc, że posiada pospolitą urodę - już bardziej się mylić w tej kwestii nie może. Dziewczynę, która może i posiada jakieś kompleksy dotyczące swojego wyglądu, jednak nie przejmuje się za bardzo opinią innych. Jest jaka jest i o co to całe halo. Pewnego, zwyczajnego dnia Ted wraz ze swoją starszą, tak bardzo różniącą się od niej wyglądem, siostrą Avą wymyśliły niezwyczajny sposób na zarobienie paru groszy i wtem ni stąd, ni zowąd, pojawia się on! Zafascynowany obserwuje dziewczynę, zadaje pytania i jest żywo nią zainteresowany. Ale chwila... Czyżby patrzył na Ted? To musi być jakaś pomyłka... Jednak nie. Mężczyzna podaje się za fotografa, z jednej z najlepszych agencji modelek. Czy to nie żadna podpucha? Ted przekona się o tym niebawem. W tej chwili jedną z najważniejszych spraw jest choroba jej siostry, która tak nagle zawaliła świat całej rodziny... Można by pomyśleć, że choroba Avy powinna być najważniejsza, jednak (co mnie osobiście zraziło), Ted może w głębi duszy to wie, ale tłumaczy sobie, że robi to wszystko (zabawę w modeling) dla siostry. Jednak moim zdaniem to guzik prawda, tylko się tym zasłania. Wiem, wiem, że Ava zachęcała Ted, by ta dążyła do sukcesu, ale sama z doświadczenia wiem, że Ted powinna być mądrzejsza, a czas powinna poświęcać swojej siostrze! Szkoda, że zrozumiała to tak późno, chociaż czasami miała przebłyski, ale i tak robiła swoje. Dlatego też ta kwestia była dla mnie kwestią drażliwą, a sama Ted tym samym bardzo straciła w mych oczach. To chyba jedyny minus jaki dostrzegłam. Książka porusza bardzo ważne tematy. Poświęcenia, oddania, przyjaźni, miłości, samolubstwa (większego, czy mniejszego, ale jednak!), straty oraz rodzinnych wartości. Sophia Bennett stworzyła piękną, zabawną, a czasem bardzo wzruszającą powieść, która zmusza czytelnika do refleksji. Opisując wszystko łatwym w odbiorze i przyjemnym językiem. Jak już wspomniałam, książka może zostać pominięta przez niejedną osobę, która patrząc na nią powie - "jakaś nieciekawa powieść dla nastolatków" i przyznam, że ja również widząc ją w księgarni bym tak powiedziała. Jednak radzę się dwa razy zastanowić, bowiem naprawdę warto!

Czy recenzja była pomocna?