Magiczna Cukiernia

książka

Wydawnictwo Egmont
Oprawa miękka
 • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Rodzina Rozmarynki Szczęsnej ma sekret. To Almanach Wiedzy Kulinarnej Szczęsnych - stara księga z czarodziejskimi przepisami. Kiedy rodzice wyjeżdżają, opiekę nad księgą i młodszymi braćmi powierzają Rozmarynce. Dziewczynka jak oka w głowie pilnuje klucza do drzwi, za którymi kryje się almanach. Jednak pewnego dnia postanawia wypróbować parę przepisów - przecież muffiny miłości czy ciasteczka prawdy nie mogą nikomu zaszkodzić... Niespodziewanie dom odwiedza tajemnicza kobieta, przedstawiająca się jako ciotka Lily. Na dowód przynależności do rodziny pokazuje znamię w kształcie chochelki. Ale czy rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje? I po co właściwie przyjechała?
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wprowadzono: 30.05.2013

RECENZJE - książki - Magiczna Cukiernia

4.5/5 ( 11 ocen )
 • 5
  9
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  1
 • 1
  0

http://all-you-need-is-book.blogspot.com

ilość recenzji:234

brak oceny 1-08-2013 19:28

Kathryn Littlewood, amerykańska pisarka i komik w jednym, charakteryzuje się niesamowitym poczuciem humoru i wielką słabością do ciasteczek czekoladowych. Wszystkie swoje zdolności łączy w powieściach dla młodzieży. Przeczytana przez mnie ?Magiczna cukiernia? to pierwszy tom przezabawnej sagi o magicznej rodzinie Szczęsnych.

Rodzina Szczęsnych prowadzi znaną i popularną cukiernię. Po okolicy chodzą słuchy, że cukiernicy mają czarodziejskie zdolności, które wykorzystują aby pomagać ludziom w potrzebie. Chociaż Bella i Albert dementują te plotki, to ich dzieci wiedzą, że jest w nich więcej niż ziarnko prawdy. Cały sekret polega na dodawaniu do wypieków magicznych składników. Co prawda błyskawicy, ziewnięcia łasicy, czy kawałka nieba nie można kupić w zwyczajnym markecie, ale Bella ma swoje sposoby na zdobycie potrzebnych ingredientów. Pewnego dnia rodzice muszą wyjechać na kilka dni, żeby pomóc mieszkańcom pobliskiego miasteczka. Opiekę nad rodzinnym interesem ma przejąć dwunastoletnia Rozmarynka. Okazuje się, że sprawa nie jest taka prosta, w momencie kiedy dziewczynka zostaje wtajemniczona w kolejny rodzinny sekret. Za sukcesem Cukierni Szczęsnych stoi ?Almanach Wiedzy Kulinarnej Szczęsnych? ? rodowa księga z czarodziejskimi przepisami, która wędruje w rodzinie z pokolenia na pokolenie. Rozmarynka musi pilnować kluczyka do pomieszczenia, w którym ukryty jest almanach oraz zajmować się młodszym rodzeństwem. Życie toczy się swoim normalnym rytmem, Kminek i Pietrusia dokazują, Tymek nie chce pomagać, a pracy w cukierni jest mnóstwo. Wszystko zmienia się gdy w drzwiach staje olśniewająco piękna kobieta, która przedstawia się jako ciotka Lily i oferuje swoją pomoc. Czy ciotka jest tym, za kogo się podaje? Dlaczego Rozmarynka nigdy wcześniej nie słyszała o jej istnieniu? Co stanie się kiedy dzieciaki Szczęsnych postanowią własnoręcznie wypróbować przepisy z magicznej księgi kucharskiej? O tym wszystkim musicie przekonać się sami!
?Magiczna cukiernia? to powieść idealna dla wszystkich dzieciaków. Przygody Rozmarynki i jej rodzeństwa są zabawne i powodują niekontrolowane wybuchy śmiechu. Fabuła opiera się na humorze sytuacyjnym, przygoda goni przygodę, nie brakuje momentów tajemniczych i trzymających w napięciu. Najbardziej zafascynowały mnie wszelkie nazwy i imiona użyte w powieści, a także przepisy kulinarne żywcem wyjęte z almanachu.
Podobało mi się również, że historia Rozmarynki niesie ze sobą pouczające przesłanie. Morał jest jasny i czytelny: zawsze trzeba słuchać rodziców i nie należy ufać obcym. Niby nic odkrywczego, a jednak w dzisiejszych czasach bajki dla dzieci zatraciły edukacyjny charakter, dlatego na szczególne wyróżnienie zasługuje książka, która zapewni najmłodszym czytelników doskonałą rozrywkę, a także będzie mieć pozytywny wpływ na ich rozwój.
?Magiczna cukiernia? to bardzo fajna powieść dla młodszych czytelników. Zabawne perypetie Rozmarynki i jej rodzeństwa oczarują również trochę starszych odbiorców, którzy lubią pozytywnie magiczne historie. Osobiście jestem zachwycona! Już nie mogę doczekać się kontynuacji. Polecam!

www.shczooreczek.blogspot.com

ilość recenzji:50

brak oceny 23-07-2013 07:53

Magiczna cukiernia ? Kathryn Littlewood

Każda rodzina ma swoje sekrety, a już na pewno ta, która od pokoleń cieszy się niesłabnącym uznaniem w branży cukierniczej. Powiedzenia takie jak niebo w gębie, nabierają u nich zupełnie nowego znaczenia, bowiem? Szczęśni podczas pieczenia stosują przeróżne ingrediencje, nie pomijając błyskawic, oddechów czy właśnie ? nieba. Dzięki temu, ich wypieki mają wyjątkowy charakter: potrafią sprawić, by każdy kto je zje mówił prawdę, zakochał się i tym podobne. Cukiernia Szczęsnych od lat cieszy się ogromnym powodzeniem, a jej właściciele z pokolenia na pokolenie przekazują sobie Almanach wiedzy kulinarnej Szczęsnych, będący tajemniczym źródłem ich fenomenalnych przepisów. Nie dziw, że wielu ludzi chciało wejść w posiadanie owej księgi.
Gdy pewnego dnia państwo Szczęśni ? Bella i Albert- zostają na tydzień wezwani do sąsiedniego miasta, by dzięki swoim ciastkom okiełznać panującą w nim zarazę, opiekę nad cukiernią przejmuje najstarsza z córek ? Rozmarynka. Jest to jej pierwszy tak ważny obowiązek, dzięki któremu chce udowodnić, że jest godna zaufania rodziców i wtajemniczenia jej w sekrety ich wypieków.
Początkowo wszystko układa się po jej myśli, jednak gdy dziewczynce wydaje się, że nic już nie stanie na jej drodze do zaskarbienia pełnego zaufania Belli i Alberta, wówczas w progach ich domu staje Lily, przedstawiająca się im jako ciotka, pragnąca służyć im swoją pomocą. Szybko okazuje się, że jej motywacje są zupełnie inne, ale wówczas może być już za późno? Kobieta w mig zaskarbiła sobie sympatię młodszego rodzeństwa Rozmarynki, rozsiewając wokół siebie niezrównany blask. Sama Lily czuła się przy niej nijaka, co tajemnicza przybyszka sprytnie potrafiła wykorzystać. Ale cśśś? sekrety tej rodziny nie mogą wyjść na jaw!

Kathryn Littlewood Magiczną cukiernią zainaugurowała trylogię opisującą losy niezwykłej rodziny Szczęsnych. Przygody Rozmarynki i jej rodzeństwa podczas nieobecności rodziców, są zabawne, a przy tym pouczające i niezwykle wciągające. Śledząc ich nieporadne próby udowodnienia jak wielkimi są cukiernikami, będziemy mieli ubaw po pachy. Dzieciaki wykorzystując tajemnicze receptury co rusz popadały w jakieś tarapaty, czyniąc swoje wypieki katastrofami na masową skalę. Pod ich rządami do miasteczka wkradł się niekontrolowany chaos, a każda z ich kolejnych prób okiełznania go, potęgowała tylko jego działanie.
Magiczna cukiernia oprócz tego, że bawi, dostarcza wielu pouczających uwag: prezentuje jak niebezpieczne może okazać się nieposłuszeństwo, ciekawość, gadatliwość, zbyt wielka ufność (czy może już raczej ? naiwność) i chęć zaimponowania drugiemu za wszelką cenę. Na końcu, niczym światełko w tunelu, kryje się jednak znana prawda ? rodzina zawsze przyjdzie nam z pomocą, wybaczając każde, nawet te najbardziej głupkowate zachowania.
Polecam!

Lekko stawna i pożywna

ilość recenzji:11

brak oceny 1-07-2013 11:00

Magiczna cukeirnia jest pierwszym tomem przygód rodziny Sczęsnych. Rodziny, kóra pilnuje magicznego almanachu z przepisami. Przypadły mi do gustu ksiażkowe imiona-ziołowe ? Rozmarynka, Pietrusia, Kminek czy Tymek.
Okazuje się, że szczypta magii nie zawadzi w wypadku choćby prozaicznych bułek jeśli jest taka potrzeba, a dalszej rodziny trzeba się czasem obawiać?

Jest też aspekt pedagogiczny: co się dzieje gdy nie słuchamy rodziców i ich zakazów lub nie przestrzegamy ich zbyt dokładnie. A przygody naszej Rozmarynki są tego dowodem choć przy tym wielce zabawne, wciągające i pouczające. Podczas lektury przekonujemy się także, iż kiedy wszystko się psuje, wali, sypie etc? to zawsze można liczyć na pomoc tych którzy nas naprawdę kochają. Całosć po prostu polecam :)