Manuskrypt Chopina

książka

Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Oprawa miękka
 • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

W ręce Harolda Middletona, byłego pracownika wywiadu wojskowego, ścigającego bałkańskich zbrodniarzy wojennych, trafia rękopis nieznanej partytury Chopina, pochodzący prawdopodobnie ze zbiorów zaginionych podczas drugiej wojny światowej. Wkrótce zostaje zamordowany warszawski kolekcjoner muzyki, który przekazał mu manuskrypt, a Middleton przekonuje się, że ktoś dybie także na jego życie. Okazuje się, że nuty kryją tajemnicę, która może stanowić śmiertelne zagrożenie dla tysięcy ludzi. Gdy Middleton próbuje ją poznać, zostaje oskarżony o zabójstwo, jest poszukiwany przez FBI i ucieka przed nieznanymi prześladowcami, usiłującymi go zgładzić. Niebawem na jego drodze staje najgroźniejszy z przeciwników - zagadkowy człowiek, którego znał w przeszłości jako Fausta. On także pragnie zdobyć cenny rękopis.

Manuskrypt Chopina to jedyny w swoim rodzaju thriller, efekt pracy piętnastu światowej sławy autorów. Jeffery Deaver wymyślił postaci oraz zawiązał akcję, pozostali pisarze napisali kolejno rozdział po rozdziale. Żaden z nich nie wiedział jednak, jak potoczy się akcja, który bohater pozostanie przy życiu oraz które wątki zostaną kolejno rozwinięte. Pomysłodawca Manuskryptu Chopina - Jeffery Deaver, zainspirowany swoimi wizytami w Polsce, umiejscowił akcję pierwszego rozdziału w Warszawie oraz w Krakowie. Wiele polskich akcentów można też odnaleźć w całej powieści.

Autorzy powieści

Jeffery Deaver
Lee Child
David Corbett
Joseph Finder
Jim Fusilli
John Gilstrap
James Grady
David Hewson
John Ramsey Miller
P.J. Parrish
Erica Spindler
Peter Spiegelman
Lisa Scottoline
S.J. Rozan
Ralph Pezzullo
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Oprawa: miękka
Wprowadzono: 13.01.2009

RECENZJE - książki - Manuskrypt Chopina

4.5/5 ( 6 ocen )
 • 5
  5
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Karolina Kurpiewska

ilość recenzji:79

brak oceny 14-11-2009 13:59

„Manuskypt Chopina” jest swoistym nowoczesnym eksperymentem literackim, w którym poszczególne rozdziały pisane są przez różnych autorów, zaś wszystko w zgrabną całość efektownie związał Jeffery Deaver, autor takich pozycji jak „Kolekcjoner kości” czy „Rozbite okno”.
Książka opowiada historię zmagań Harolda Middletona, byłego pracownika wywiadu wojskowego z tajemnicą tytułowego manuskryptu, który jest na tyle cenny, że pewne osoby nie zawahają się zabić, żeby ją poznać. Co ma wspólnego z całą historią córka Middletona i jej mąż, jego była współpracownica Leonora Tesla czy tajemniczy człowiek z przeszłości Harolda, kryjący się pod pseudonimem „Faust” musicie dowiedzieć się sami, sięgając po tą pozycję.
„Manuskrypt Chopina” oferuje pełnokrwiste postacie, dobrze zawiązaną i dynamiczną akcję, interesujące dialogi,a na deser kilka smaczków w postaci polskich akcentów – scena w Warszawie czy na krakowskim lotnisku.
Pozycja warta przeczytania, przede wszystkim ze względu na możliwość zapoznania się ze stylem różnych autorów, sięgając tylko po jedną książkę. Polecam.