Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Nieruchomości

Problematyka prawna

książka

Wydawnictwo LexisNexis
Oprawa miękka
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Opracowanie Nieruchomości. Problematyka prawna zostało ujęte w formie szeroko rozbudowanych haseł tematycznych.

Całość haseł, wzajemnie ze sobą powiązanych i uzupełniających się, wyczerpująco przedstawia cywilnoprawne i materialnoprawne zagadnienia związane z własnością i prawem wieczystego użytkowania nieruchomości.

Opracowanie uwzględnia istotne zmiany ustawowe wprowadzone do Kodeksu cywilnego w przedmiocie statusu prawnego urządzeń przesyłowych, służebności przesyłu, umowy przekazania nieruchomości, a także zmiany wprowadzone do ustawy o gospodarce nieruchomościami dotyczące pierwokupu, wywłaszczenia i określenia wartości nieruchomości. W książce zostały również uwzględnione najnowsze zmiany przepisów o hipotece wprowadzone do ustawy o księgach wieczystych i hipotece, obowiązujące od 20 lutego 2011 r. (na podstawie ustawy z 26 czerwca 2009 r. o zmianie ustawy o księgach wieczystych i hipotece oraz niektórych innych ustaw, Dz.U. Nr 131, poz. 1075). W noweli tej zniesiono podział hipoteki na zwykłą i kaucyjną, wprowadzając jednolitą konstrukcją hipoteki, która będzie zabezpieczała więcej niż jedną wierzytelność. Ponadto wzmocniono pozycję właściciela nieruchomości m.in. dzięki wprowadzeniu możliwości rozporządzania opróżnionym miejscem hipotecznym w razie jej wygaśnięcia.

Książka jest przydatna dla sędziów, rzeczoznawców majątkowych, pośredników w obrocie nieruchomościami, zarządców nieruchomości, notariuszy, adwokatów i radców prawnych, którzy znajdą w niej wiele rozwiązań dotyczących własności, użytkowania wieczystego, ograniczonych praw rzeczowych oraz szeroko rozumianego obrotu nieruchomościami.

Autorzy, sędziowie Sądu Najwyższego, są autorami znanych publikacji z zakresu prawa cywilnego.

WYDANIE 7
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: LexisNexis
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wprowadzono: 19.04.2011

RECENZJE - książki - Nieruchomości, Problematyka prawna

4/5 ( 1 ocena )
  • 5
    0
  • 4
    1
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0