SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Sabriel

trylogia o Starym Królestwie, Tom I

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej

książka

Wydawnictwo Literackie
Oprawa miękka
 • Dostępność niedostępny
 • Inpost Pay z kodem PAY20 pod produktem

Opis produktu:

  Sabriel - jedyna córka maga Abhorsena - dorasta w bezpiecznym świecie Wewerley Collego, z dala od rodzinnej krainy. Lecz wieść o zaginięciu ojca każe jej porzucić spokojne życie i wyruszyć na spotkanie z przeznaczeniem. Musi przekroczyć granice Starego Królestwa i zmierzyć się z potęgą Świata Zmarłych. Nie wie jeszcze, że moce zła nie śpią, a droga do Ostatniej Bramy okaże się trudniejsza niż przypuszcza. Czy Sabriel odnajdzie ojca? Czy w świecie ciemności i magii jej ryzykowna wyprawa się powiedzie? Kim okażą się tajemniczy towarzysze jej podróży?


Przekład: Ewa Elżbieta Nowakowska
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Literackie
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wprowadzono: 19.11.2014

RECENZJE - książki - Sabriel, trylogia o Starym Królestwie, Tom I

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 25 ocen )
 • 5
  25
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Fenek

ilość recenzji:48

brak oceny 29-06-2009 18:34

„Sabriel” to opowieść o świecie magii. Ale nie takiej zwykłej ta jest lepsza i silniejsza. I niebezpieczna. To nie jest machanie patykiem jak w Harrym Potterze. Magia pochodząca ze starego królestwa została stworzona przez siedmiu mocarzy świetlistych błyskawic, a jej rodowód jest nieskończony. Problemem są ci którzy nie chcą się dostosować do reguł ustalonych przez siedmiu. Tą drugą drogę wybierają przede wszystkim umarli.
Nasza główna bohaterka zostaje wpakowana w to bagno nieoczekiwanie. Zostaje wręcz wyrwana ze swojego spokojnego świata by walczyć ze zmarłymi i innymi nieprzyjaznymi jej istotami.
Jest to jedna z moich ulubionych książek. Mimo etykiety „książki dla dzieci i młodzieży” nie jest naiwna ani głupia. Autor nie posługuje się utartymi schematami ani nie tworzy naiwnej bajki. Świat głównej bohaterki jest zły i w związku z tym wszędzie może czaić się niebezpieczeństwo. Co więcej nasza bohaterka musi liczyć głównie na siebie i nie oczekuje pomocy ze strony innych. Nie jest również przepiękna nie pochłaniają jej romanse ani dylematy dotyczące stroju czy fryzury. I właściwie jedyne wady jakie mi się przypominają to pewne niekonsekwencje dotyczące magii, są one małe i nie irytują. Na koniec ostrzegam: w starym królestwie nie użyczysz orka, elfa czy krasnoluda, ten świat jest wolny od takich dziwów.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?