SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Sekretne życie pszczół

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Literackie
Oprawa miękka
 • Dostępność niedostępny
 • Inpost Pay z kodem PAY20 pod produktem

Opis produktu:

  Pachnąca miodem, ciepła, wzruszająca i przerażająca zarazem opowieść o konfliktach na tle rasowym i kobiecej przyjaźni ponad podziałami.
  Lily jest biała, ma 14 lat, oschłego, agresywnego ojca i olbrzymie poczucie winy. Przed dziesięcioma laty przez przypadek zastrzeliła swoją matkę.
  Spokój pomagają jej odzyskać noszące imiona letnich miesięcy, czarnoskóre mieszkanki pewnej pasieki w Tiburon, gdzie Lily trafia, jadąc śladami mamy. Ale nawet ten niezwykły azyl, gdzie pszczoły wiodą swoje sekretne życie, nie chroni przed światem zewnętrznym. Najważniejsza jest wiara w siebie...

  Zekranizowana z sukcesem niezwykła książka przetłumaczona na 36 języków, sprzedana w samych Stanach Zjednoczonych w nakładzie ponad 6 milionów egzemplarzy, opowiada o przerażającej codzienności stanów południowych Ameryki połowy lat sześćdziesiątych XX wieku, kiedy niewolnicy odzyskali już wolność, ale tylko na papierze.


Tytuł oryginału: The Secret Life of Bees
Przekład: Andrzej Szulc
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Literackie
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wprowadzono: 20.03.2015

RECENZJE - książki - Sekretne życie pszczół

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.6/5 ( 9 ocen )
 • 5
  8
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Magdalena Borkowska

ilość recenzji:326

brak oceny 24-09-2015 20:44

Co jakiś czas na rynku amerykańskim pojawia się książka taka jak ta. Przenosi nas w połowę XX wieku, na południe Ameryki, w świat rasowo posegregowany. I oto mała, biała dziewczynka odkrywa, że miłość i przyjaźń nie mają koloru. By różnić się nieco od pozostałych pozycji tego typu, bohaterka zostaje wyposażona w swoje, "oryginalne" traumy i problemy. Pojawia się, bo temat zawsze jest "na czasie": bo walka o godność i równość człowieka trwa każdego dnia. A potem odpowiednia strategia marketingowa wypuszcza powieść na "szerokie wody". W zasadzie nie mam nic przeciwko temu, bowiem - podobnie jak jej "siostry" - "Sekretne życie pszczół" jest powieścią dla niewybrednego czytelnika; takiego, który chce lekkiej rozrywki, a jednocześnie mieć świadomość, że dotyka ważnej i głębokiej kwestii.Jeśli jednak miałabym polecić komuś powieść Sue Monk Kidd to zdecydowanie czytelnikowi młodemu, w trakcie wychowania, odkrywającemu świat i jego różnorodność, a nie dojrzałemu miłośnikowi słowa. Dla młodszego, czytającego pokolenia "Sekretne życie pszczół" będzie doskonałe!

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Synthia

ilość recenzji:3

brak oceny 23-03-2017 09:36

Sekretne życie pszczół" Sue Monk Kidd Dość lekka, przyjemna w czytaniu, klimatyczna opowieść poruszająca ważne tematy kobiecej przyjaźni, nierówności rasowych i ciężkiego dzieciństwa. Początkowo nie byłam nią zachwycona, jednak z każdą stroną pochłaniała mnie coraz bardziej. Aż chciałoby się przenieść tamte czasy, stanąć na trawie pośród uli i poczuć zapach miodu.

Czy recenzja była pomocna?

ilo99

ilość recenzji:2381

brak oceny 11-01-2016 13:46

Szczerze przyznam, że przy wyborze tej książki dałam się złapać na lep entuzjastycznych recenzji. Uwierzyłam, że czeka mnie ?absolutna radość czytania idealnej książki?. Takiej, w której śmiech miesza się z łzami, a czytelnik nie może oderwać oczu od stron opowieści. Niestety, szczerze się zawiodłam, a świetnym mottem tej książki będzie ten oto cytat: ?Czasami trzeba po prostu zamknąć oczy, głęboko odetchnąć i nie wnikać zbyt głęboko w zagadkę ludzkiego serca?. Zwłaszcza, gdy autor nie może się zdecydować, o czym chce opowiedzieć: o hodowli pszczół, czy też o rasistowskich przepisach obowiązujących w Stanach Zjednoczonych jeszcze w latach sześćdziesiątych. A może o Lily, nastolatce, która ma oschłego, apodyktycznego ojca i nie potrafi zapomnieć w jaki sposób zginęła jej matka. To wszystko razem stanowi dość przygnębiającą mieszankę, w której nie doszukałam się elementów żartobliwych. Akcja powieści toczy się powoli, główna bohaterka sporo czasu spędza na obserwacji otoczenia oraz rozmyślaniach i analizowaniu własnych uczuć. Najdziwniejszym elementem tej książki jest specyficzny kult Maryjny, który więcej ma elementów pogańskich niż chrześcijańskich. Jeśli zaś chodzi o powieści, w których jedną z głównych postaci są pszczoły, to dużo lepszy jest ?Miód na serce? Sarah-Kate Lynch. Podsumowując, nie dajcie się przekonać, że to będzie najlepsza książka jaką przeczytacie w tym roku, ponieważ możecie się srodze rozczarować.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?