SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Tron królowej

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Oprawa miękka
 • Dostępność niedostępny
 • Inpost Pay z kodem PAY20 pod produktem

Opis produktu:

"Tron królowej" to trzecia i ostatnia część trylogii napisanej przez Elizabeth Chadwick. Została doceniona przez takich gigantów jak Daily Telegraph, The Times, Daily Mail, Candis, Choice i wiele innych. Jest to powieść historyczna, w której ukazane zostało życie Eleonory Akwitańskiej. Została oparta na faktach, dlatego też można ją potraktować jako swoistą podróż w czasie, co dodatkowo pomaga wczuć się w zaoferowany klimat. Akcja rozpoczyna się, gdy więziona przez męża Eleonora, odzyskuje wolność w wyniku śmierci Henryka II, a jego miejsce zajmuje Ryszard Lwie Serce - jej syn. Eleonora zostaje regentką i próbuje uratować królestwo i położyć kres rodzinnym sporom.

TRON KRÓLOWEJ - PODRÓŻ W CZASIE O PONAD OSIEMSET LAT WSTECZ

- Książka o tematyce historycznej, oparta na faktach.
- Elizabeth Chadwick napisała wiele książek, z czego dwadzieścia bestsellerów o tematyce historycznej.
- Debiutanckie dzieło Chadwick zostało nagrodzone nagrodą Betty Trask Award.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wprowadzono: 21.02.2018

RECENZJE - książki - Tron królowej

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.8/5 ( 20 ocen )
 • 5
  18
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

licencja-na-czytanie.blogspot.com

ilość recenzji:1

brak oceny 26-06-2018 09:49

Tron królowej to ostatni tom trylogii o Alienor z Akwitanii, autorstwa Elizabeth Chadwick. Dwa poprzednie, Pieśń królowej i Serce królowej, bardzo przypadły mi do gustu i z ogromną niecierpliwością czekałam na kolejną część.


Alienor wciąż jest więziona przez męża, z daleka od dworu i możliwości sprawowania władzy. Jej silny duch nie daje się jednak łatwo złamać. Kobieta odzyskuje wolność po śmierci Henryka II, a gdy jego miejsce zajmuje jej ukochany syn Ryszard Lwie Serce, z dumą staje u jego boku, aby wspierać go swoim doświadczeniem. Nic jednak nie będzie tak proste, jakby tego chciała. W królestwie panuje niepokój, a królowa musi łagodzić waśnie między rodzeństwem i pilnować bezpieczeństwa monarchii.


Po raz kolejny Chadwick podjęła się opisania historii autentycznej bohaterki, królowej Alienor z Akwitanii. Starała się opierać na wiarygodnych źródłach, popierać swoją opowieść faktami. Wiadomo, że w wielu wypadkach musiała dać się ponieść fantazji, wykreować rozmowy i czyny bohaterów na podstawie ich zachowania opisanego w odnalezionych dokumentach. Nie jestem znawczynią historii, ale jako czytelniczka uważam, że stanęła na wysokości zadania, dając mi spójny obraz przedstawionych postaci. Zainteresowała mnie też na tyle, że po zakończeniu książki musiałam sprawdzić wiele informacji w Internecie, zobaczyć Alienor i Henryka na malowidłach z tamtego okresu.


Autorka wybrała na główną bohaterkę postać niezwykłą, dlatego czytanie o niej było prawdziwą przyjemnością. Od pierwszego tomu śledziłam jak królowa dorasta, zdobywa doświadczenie, uczy się na błędach. Była silną osobą, posiadającą własne zdanie i śmiało je wyrażała. Była jednak nie tylko królową, dbającą o swoich podwładnych (wciąż pamiętała o swojej ukochanej Akwitanii), ale również żoną i matką. Dała życie wielu dzieciom, przygotowując ich do życia na dworze, a także obdzielając miłością. Czytając powieść nie mogłam wyobrazić sobie bólu, jaki musi odczuwać matka, wydając swoją młodą jeszcze córkę za mąż, odsyłając ją do innego kraju z myślą, iż więcej jej nie zobaczy. Kobiety w tamtych czasach musiały być silne, gotowe na rozłąkę z najbliższymi.


Tron królowej, podobnie jak poprzednie części, to powieść historyczna, jednak polecałabym ją bardziej paniom. Panowie mogliby się nudzić śledząc fabułę z perspektywy kobiety, która często była odsuwana od władzy i nie brała czynnego udziału w walkach. Czytelniczki powinny być natomiast usatysfakcjonowane książką na dobrym poziomie, wiernie oddającą historię, z godną podziwu postacią kobiecą; ciesząc się zarówno wątkami miłosnymi (chociaż z racji wieku Alienor w tym tomie są one znikome), kobiecymi plotkami, opisami kunsztownych strojów, a także poznając przy tym fakty z przeszłości Anglii i Francji.


Pierwszy tom wpadł w moje ręce zupełnie przypadkiem, ale jestem z tego niezmiernie zadowolona. Sama nigdy nie zdecydowałabym się na taką lekturę, a tymczasem odkryłam swoje ?guilty pleasure? - literaturę historyczną, ale z nutą powieści obyczajowej, o ciekawych postaciach kobiecych, jednak utrzymaną na wysokim poziomie, nie zaś sprowadzoną do prostego romansidła. Polecam.

Czy recenzja była pomocna?

OlinkaOkrąglinka

ilość recenzji:206

brak oceny 28-03-2018 09:42

Zweryfikowany zakup

Autor tej opinii jest naszym klientem. Kupił ten produkt w naszym sklepie.

Książka Elizabeth Chadwick "Tron królowej" to trzecia część trylogii tej autorki. Moje odczucia po jej przeczytaniu są bardzo pozytywne. Jest zajmującą powieścią historyczną przedstawiającą życie Eleonory Akwitańskiej. Każdy z tomów trylogii czytałam z wielkim zainteresowaniem, gdyż opisuje życie Eleonory jak i całego jej otoczenia, czyli życia dworskiego we Francji i w Anglii XII wieku. Książka jest godna polecenia wszystkim czytelnikom lubiącym historię średniowiecza.

Czy recenzja była pomocna?