Więcej perełek oprogramowania. Wyznania programisty

KLASYKA INFORMATYKI

książka

Wydawnictwo WNT Wydawnictwa Naukowo-Techniczne 
Oprawa twarda
 • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Książka nadaje się nie tylko do nauki, ale też do zwykłego czytania. Składa się z esejów na temat programowania. Problemy programistyczne, poruszane przez autora, są dość typowe. Jest więc mowa o szukaniu liczb pierwszych, sortowaniu topologicznym, wyszukiwaniu binarnym, pisaniu kompilatora prostego języka, wyświetlaniu wyników sondażu, generowaniu liczb losowych i permutacji, rozwiązywaniu równań metodą Newtona i szukaniu mediany.
Czytelnik znajdzie tu wiele wskazówek i rad. Warto się im uważnie przyjrzeć i skorzystać z nich, bo udziela ich naprawdę znakomity i doświadczony programista.

`Programowanie jest zabawne. Czasami bywa wyrafinowaną sztuką. Polega również na tworzeniu i używaniu nowych narzędzi oprogramowania. Dotyczy też ludzi, kiedy próbujemy odpowiedzieć na specyficzne pytania: jakie to właściwie zadanie klient chce rozwiązać lub jak można ułatwić komunikowanie się użytkownika z naszym programem. Programowanie przywiodło mnie do zgłębiania szerokiego wachlarza tematów - od chemii organicznej po kampanię Napoleona. Omawiam tu wszystkie te aspekty programowania, a nawet jeszcze więcej.`
  Jon Bentley

Niniejsza publikacja jest kontynuacją książki "Perełki oprogramowania".
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: WNT Wydawnictwa Naukowo-Techniczne 
Oprawa: twarda
Wprowadzono: 18.04.2007

RECENZJE - książki - Więcej perełek oprogramowania. Wyznania programisty, KLASYKA INFORMATYKI

4.6/5 ( 9 ocen )
 • 5
  7
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0