Wszystkie kolory nieba

książka

Wydawnictwo Znak
Oprawa miękka
 • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Nie jest ważne, za co się kocha, ale jak, bo miłość ma wiele barw.

Wszyscy mają wobec Igi jakieś oczekiwania: przyszła teściowa, roszczeniowy ojciec, koleżanki z pracy, a nawet ukochany Wiktor. Coraz trudniej jest jej w pełni cieszyć się szczęściem, obawia się też nowej roli w świecie, do którego nie do końca pasuje. Czuje, że to ona powinna dyktować warunki swojemu życiu...
Iga i Wiktor muszą się nauczyć siebie, posłuchać głosu serca i wybrać to jedyne, prawdziwe uczucie. Poznają wiele odcieni miłości, zanim znajdą ten jedyny, własny.
Życie ich przyjaciół też pełne jest zawirowań. Janek spotyka wreszcie taką miłość, która wywraca mu świat do góry nogami. Amelia zaś wbrew wszystkiemu przekonuje się, że i ona ma prawo do szczęścia. A wszystko to za sprawą pewnej wyjątkowej kobiety o imieniu Ludwika...
Krystyna Mirek napisała powieść niezwykłą, są w niej wszystkie najpiękniejsze emocje. Jest dobro, wielka doza optymizmu, są wzloty i upadki, ale przede wszystkim jest życiowa mądrość, z której można czerpać pełnymi garściami.

Ta wyjątkowa opowieść dostarczy Wam wspaniałych, dobrych emocji. Polecam!
Magdalena Kordel

Krystyna Mirek nazywana literackim źródłem dobrych emocji, autorka m.in. bestsellerowej sagi Jabłoniowy Sad. Pisze, by podnosić na duchu, dawać wytchnienie i nadzieję.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Znak
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wprowadzono: 17.08.2016

RECENZJE - książki - Wszystkie kolory nieba

4/5 ( 13 ocen )
 • 5
  6
 • 4
  4
 • 3
  1
 • 2
  1
 • 1
  1

Joanna Korneta

ilość recenzji:315

brak oceny 23-08-2016 10:37

Krystyna Mirek wraca do tematu Igi i Wiktora, żeby rozplątać zagmatwane w "Większym kawałku nieba" losy. Powraca w sposób, który usatysfakcjonuje nie tylko fanki literatury kobiecej i organizuje życie swoim bohaterom z nadzieją na lepsze jutro. Nie obiecuje złotych gór, ale pozwala, żeby wszystko się ułożyło. Najbardziej koncentruje się oczywiście na głównej parze postaci, ale zajmuje się również ich bliskimi. Iga wciąż nie może poradzić sobie z ojcem-alkoholikiem, który stawia coraz bardziej wygórowane żądania. Syn Wiktora odnajduje spokój, a za sprawą mądrej gosposi także przyjaciół. Inni stopniowo wskakują w odpowiednie tory. Autorka pozwala im na rozległe poszukiwania własnej drogi, czasami przypomina, że o szczęście trzeba zawalczyć - ale nigdy nie odbiera nadziei. "Wszystkie kolory nieba" to książka, która dodaje otuchy, ale nie jest przesiąknięta tanim optymizmem, Mirek nie męczy czytelniczek kruchymi obietnicami, że wszystko będzie dobrze. Pozwala, żeby akcja się działa, pokazuje, jak wiele przeszkód czasami trzeba pokonać, żeby móc cieszyć się codziennością. Pozostaje bardzo blisko swoich bohaterów, wie o ich najskrytszych przemyśleniach, a portrety psychologiczne, jakie buduje, są dosyć ciekawe i niejednorodne (najlepszy przykład to matka trójki dzieci, która znajduje możliwość zawalczenia o siebie i swoje marzenia). Sporo tu wątków, sporo barwnych charakterów, a happy end, chociaż majaczy gdzieś na horyzoncie, wcale nie pozwala przewidywać rozwoju akcji. "Wszystkie kolory nieba" to książka dla fanek literatury kobiecej z górnej półki.