SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Zapiski o herbacie (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej

książka

Wydawnictwo Fu Kang
Oprawa twarda
 • Dostępność niedostępny
 • Inpost Pay z kodem PAY20 pod produktem

Opis produktu:

Zapiski o herbacie - to efekt wieloletniego zgłębiania kultury herbaty i podróży w odległe regiony Dalekiego Wschodu, obserwacji lokalnych zwyczajów i rozmów ze znawcami - zarówno z nauczycielami różnych szkół sztuki herbaty, jak i z przedstawicielami miejscowych społeczności. Jest też źródłem bardzo bogatej dokumentacji fotograficznej wykonanej osobiście przez autora w setkach miejsc, które zwiedził, uwieczniając często miejsca produkcji herbaty od kuchni.
Wiedza na temat krzewu herbacianego i jego wytworów przekazana jest w sposób przystępny i mimo dużej dawki wiadomości, nie jest dla czytelnika męczącą lekturą - przeciwnie prowadzi go w sposób lekki i relaksujący w bogaty świat herbaty. Spełnia ona w ten sposób zamierzenie jakim było oddanie ducha herbaty. Pojęcie herbata bowiem, obejmuje nie tylko napar z przetworzonych listków krzewu herbacianego - jest ono zjawiskiem tak wielowymiarowym, że mieści się w nim hobby, sztuka duchowa i użytkowa, filozofia, medytacja, kultura, sposób relaksacji, poszerzanie świadomości pozwalającej na odmienne spojrzenie na zjawiska przyrody zachodzące wokół i wiele innych wartości. Zgłębianie zagadnień związanych z herbatą otwiera nas świat różnorodnych doznań. W Zapiskach o herbacie możemy prześledzić jak nie wyróżniający się w bogatym świecie roślin, skromny krzew herbaciany wywarł olbrzymi wpływ na kulturę i obyczajowość krajów Dalekiego Wschodu i jak elementy kultury herbacianej zaczynają coraz silniej przenikać do krajów Zachodu.
Książka jest ponadto skondensowanym zbiorem zagadnień, poruszających duchowe, kulturowe a także praktyczne wiadomości o herbacie. Z jej kart czytelnik dowie się jak to możliwe, że z tego samego krzewu herbacianego można uzyskać wiele odmiennych smaków i gatunków, znajdzie praktyczne wiadomości na temat akcesoriów, sposobów traktowania i parzenia ponad 50 rodzajów herbat, a także będzie miał możliwość zapoznania się z oryginalną pisownią używaną w państwach z których dany gatunek pochodzi (co może okazać się praktyczne w podróżach).


Autor mieszka w Japonii od 18 lat. Podróżując nie tylko po japońskich wyspach, ale po wielu krajach Azji odkrywa tajemnice kultury i obyczajowości tak odmiennej od naszej, europejskiej, rytuały ciągle żywe, jak choćby sztuka parzenia herbaty.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Fu Kang
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wprowadzono: 24.11.2009

RECENZJE - książki - Zapiski o herbacie

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 18 ocen )
 • 5
  14
 • 4
  0
 • 3
  3
 • 2
  1
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: