Gry / Zabawki bestsellery z tych samych kategorii

Gra Odkrywcy Amazonia Zielona Sowa

gry / zabawki

Producent Zielona Sowa
 • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

`Odkrywcy Amazonia` to rodzinna gra, w której liczy się spostrzegawczość i umiejętność dobrego planowania.Każdy gracz jest podróżnikiem, który dokładając kolejne kafelki, odkrywa nieznane zakamarki amazońskiej dżungli i poznaje zwierzęta, które w niej żyją. Za każdy `odkryty` (czyli dołożony) fragment dżungli, gracz dostaje punkty (ilość punktów zależy od tego, w jaki sposób gracz dołoży swój kafelek). Wygrywa ten gracz, który zdobędzie najwięcej punktów.Wspaniała zabawa z rodziną i przyjaciółmi!

Wiek: 6+
Liczba graczy: 2-5


S
Szczegóły
Dział: Gry / Zabawki
Producent: Zielona Sowa

RECENZJE - Gry / Zabawki - Gra Odkrywcy Amazonia

4.5/5 ( 28 ocen )
 • 5
  23
 • 4
  0
 • 3
  3
 • 2
  1
 • 1
  1

b00a

ilość recenzji:10

brak oceny 3-07-2018 16:37

Zweryfikowany zakup

Autor tej opinii jest naszym klientem. Kupił ten produkt w naszym sklepie.

W tym roku na prezenty komunijne wybraliśmy właśnie tę grę. Wybór był jak najbardziej słuszny. Bardzo przyjemna gra dla 2-5 graczy od 6 lat, chociaż młodsze dziecko również daje radę. Przepiękne ilustracje i kolory powodują, że na sam widok opakowania już chce się grać.

Młody Giercownik

ilość recenzji:810

brak oceny 6-03-2018 12:53

Szczególnie miło było nam odbierać opisywaną dzisiaj grę! Nie tylko dlatego, że osobiście jej patronujemy, chociaż to oczywiście również jest przyjemne, gdyż kibicujemy tej pozycji z całych sił. Wielce raduje nas przede wszystkim to, że rodzime wydawnictwa zaczynają tworzyć własne gry kafelkowe, które bardzo lubią młodzi gracze, ale łączące ukochaną mechanikę z formą zabawy logicznej, a tego typu łamigłówki to najlepsza forma edukacji i rozwoju myślenia u dziecka.

Gra dla 2-5 graczy w wieku od 6 lat, zajmuje ok. 40-60 minut. W środku znajdziemy następujące elementy: 93 kafelki, żetony punktacji i talizmany, pionki oraz planszę do zaznaczania wyników i prezentacji zwierząt.

?Odkrywcy Amazonia? to gra prawdziwie rodzinna: wdzięczne kolory, przyjazne ilustracje, niewygórowane zaawansowanie gracza i radosny, ekologiczny temat przewodni ? zwierzaczki zamieszkujące tereny dzikiej Amazonii.

Wcielamy się w role dzielnych podróżników, którzy obserwują faunę zasiedlającą dżunglę wielkiej rzeki, dopasowują do siebie poszczególne gatunki i w praktyce manipulują kaflami, aby uzyskać możliwie wysokie noty za własne ruchy.

Po otwarciu opakowania zachwycamy się błyszczącymi grafikami, są niczym z animacji ?Króla lwa? czy innych jemu podobnych bajek, uznawanych już dzisiaj za kultowe obrazy dla najmłodszych widzów. Płytki na pierwszy rzut oka nie wydają się bardzo grube, ale wykonane są z wyjątkowo twardej tektury, która nie strzępi się na krawędziach i przyjemnie leży w dłoni. Malunek wykonany jest na obu stronach kafli ? z jednej strony dżungla, z drugiej zwierzę, ewentualnie pojedynczy startowy namiot lub wodopoje ? tutaj ukazane w postaci wodospadu.

Celem graczy jest łączenie kolorowych krawędzi płytek (barwy na brzegach muszą się zgadzać), a także, dodatkowo ? wyżej punktowane ? dopasowywanie do siebie gatunków. Kiedy stykają się kafle z różnymi zwierzętami to otrzymujemy pojedynczy punkt, jeśli dodajemy zwierzę z gwiazdką to dwa. W przypadku połączenia płytek o tej samej ilustracji ? identyczny gatunek ? punktujemy za własną kaflę oraz za te, do których się dołączyliśmy (standardowo dwa punkty za gwiazdki, a pojedyncze kiedy ich brakuje). Kafla z wodospadem to punkty tylko za sąsiadujące zwierzęta będące przy wodzie. Wyniki zaznaczamy na planszy, kiedy przekroczymy 50 lub 100 punktów, oznaczamy to odpowiednim żetonem. Kiedy nie potrafimy dopasować wylosowanej płytki, odrzucamy ją do puli gry i nie otrzymujemy punktów.

Zabawę i manipulację kaflami urozmaicają żetony specjalne, nazywane tutaj talizmanami. Każdy z graczy otrzymuje identyczny zestaw: ?pomnóż?, ?przenieś?, ?wymień? oraz ?obróć?.

Pomnożyć możemy noty za swój obecny ruch, otrzymując podwojoną liczbę punktów. Przenieś możemy pojedynczą płytkę już dołożoną na planszy, otrzymujemy wtedy punkt za ponowne jej dołożenie oraz za własną kaflę. Obrócić warto kaflę, kiedy mamy kłopot z dołożeniem swojej, w tym przypadku inkasujemy jednak punkty jedynie za własną, nową płytkę w przestrzeni gry. Wymiana to dobranie w ciemno kolejnej kafli i wybór pomiędzy już posiadaną a nową.

Zabawa kończy się, kiedy zabraknie płytek. Za każdy niewykorzystany podczas gry talizman otrzymujemy dodatkowy punkt. Wygrywa osoba z najwyższymi notami.

Młody Giercownik pogania tatę kiedy kręcę film i niecierpliwi się straszliwie czekając na swoją kolejkę. Sceneria jest widowiskowa, zwierzęta wyszukane, a przebieg gry bardzo żywy. Rozkręcamy się w trakcie zabawy, planujemy najbardziej optymalne wykorzystanie posiadanej płytki oraz użycie żetonów funkcyjnych. Uważnie obserwujemy manipulacje pozostałych graczy na stale rosnącej planszy gry.

Świetnie, że zwierzęta należą do rzeczywiście występujących w prezentowanym regionie. Podczas zabawy warto rozmawiać z dzieckiem, o życiu zwierząt w stadzie, łączeniu się przedstawicieli poszczególnych gatunków w gromady, a także w pary, co gwarantuje przetrwanie. Nie pomijamy tematyki ochrony zwierząt zagrożonych wyginięciem oraz wspominamy o stale zmniejszającym się poziomie wody pitnej na świecie.

http://mlodygiercownik.pl/2017/08/10/recenzja-gry-planszowej-odkrywcy-amazonia/

Karol

ilość recenzji:1

brak oceny 31-08-2017 12:57

Bardzo sympatyczna gra! Polecam wszystkim, którzy lubią trochę pogłówkować. Nie tylko dla dzieci! Myślę, że spodoba się wszystkim fanom gier kafelkowych, którzy lubią dobrą zabawę i piękne grafiki!

Książki Moni

ilość recenzji:597

brak oceny 16-08-2017 15:56

?Odkrywcy. Amazonia? bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Spodziewałam się gry dla dzieci, a otrzymałam planszówkę dla całej rodziny. Najlepiej grać przy stole, ponieważ z rozwojem gry, potrzeba coraz więcej miejsca. Początkowo zasady są lekko chaotyczne, jednak już po pięciu minutach wszystko staje się łatwe, a młodsze dzieci z małą pomocą rodziców, również poradzą sobie z liczeniem punktów. Zasad jest kilka, więc nie będę zagłębiać się w szczegóły, sama podczas gry zaglądałam do ulotki.

Cała zabawa opiera się na układaniu kafelków. Brzmi prosto i nieciekawe, jednak to doskonała gra strategiczna! Uczestnicy muszą przemyśleć każdy ruch, by samemu zdobywać punkty, ale też mają możliwość utrudnić to zadanie pozostałym uczestnikom gry. Kafelki są losowane, jednak owa losowość nie jest najistotniejsza.

Talizmany, które otrzymują gracze na samym początku, potrafią całkowicie odmienić przebieg gry, tylko należy je wykorzystać w odpowiednim momencie. Gra potrafi wciągnąć, jednak ja uwielbiam zwierzęta i spodziewałam się, że odkrywcy będą w sobie mieli jakiś element edukacyjny. Kafelki przedstawiają zwierzęta, lecz nie są to autentyczne zdjęcia i nie wszyscy gracze mogą znać amazońskich mieszkańców, dlatego ogromnym minusem jest brak opisów. Wystarczyłoby tylko umieścić na kafelku nazwę gatunku, choć drobny opis również powinien się znaleźć. Tylko to wzbudziło moje wątpliwości, niemniej jednak zabaw była przednia. Doskonale wykonana i solidna gra. ?Odkrywcy. Amazonia? to idealna gra rodzinna. Dawno żadna planszówka tak mnie nie oczarowała, więc jak najbardziej polecam! 7/10.

emik84

ilość recenzji:406

brak oceny 16-08-2017 09:22

Gra oparta jest na prostych zasadach. Gracze wcielając się w podróżników przemierzają dziką Amazonię i odkrywają jej niezwykłych, 22 mieszkańców takich jak tapir, żółw, kapucynka, kapibara, ocelot, leniwiec, papuga czy drzewołaz. Muszą być przy tym czujni i spostrzegawczy bo zwierzęta nieprzywykłe do ludzi skrywają się wśród bujnej roślinności. Zapowiada się więc fantastyczna przygoda...
Cała rozgrywka trwa dość długo bo niemal godzinę. To jednak nie jest w żadnym wypadku jej wadą, a wręcz przeciwnie bo gra się bardzo przyjemnie. Jedyne czego mi brakowało to właściwie drobnostka a mianowicie nazwy zwierząt na każdym kafelku tuż pod ich sylwetkami. W trakcie gry nie można bowiem zajrzeć pod planszę gdzie znajduje się ich zestawienie a dzieciaki nie zawsze wiedzą który zwierzak jak się nazywa więc takie podpisy na kafelkach bardzo by się przydały. Poza tym gra jest rewelacyjna. Proste zasady, ćwiczenie spostrzegawczości, logicznego myślenia, planowania, odkrywanie uroków Amazonii i fantastyczna szata graficzna składają się na fantastyczną grę rodzinną, która uprzyjemniła nam już nie jedno popołudnie a i zapewne będzie z nami przez lata.

"Odkrywcy: Amazonia" to gra godna polecenia, ciekawa i co niemniej ważna niedroga w porównaniu do gier oferowanych na rynku. Gracze poznają w niej wiele gatunków zwierząt autentycznie zamieszkujących amazońską dżunglę i pobawią w jej odkrywców. Nam podoba się zarówno tematyka jak i cała mechanika gry i dlatego polecamy ją wszystkim ciekawym świata i lubiącym planszówki dzieciom oraz ich rodzicom ;)

Młody Giercownik

ilość recenzji:810

brak oceny 15-08-2017 09:57

Udana gra logiczna od Zielonej Sowy, ślicznie wygląda i przyjemnie gra się nawet z młodszym dzieckiem. Moja recenzja na mlodygiercownik.blog.pl gdzie każdego dnia opisuję inną grę, klocki lub zabawkę kreatywną - zapraszam i polecam ten produkt!